«Цього пленарного тижня ми будемо розглядати два важливі законопроєкти – це №5600: «ресурсний» законопроєкт – та державний бюджет. Законопроєкт №5600 стоїть у порядку денному на вівторок. Цей законопроєкт неодноразово переносився, переносився у зв’язку з тим, що тривали консультації, вони стосувалися найболючіших питань для великого бізнесу або, іншими словами, олігархічного бізнесу, які пов’язані з оподаткуванням видобутку надр та здійсненням деяких видів господарської діяльності», – сказав нардеп.
За словами Гетманцева, цей законопроєкт став «наріжним каменем» боротьби, яку веде команда президента з олігархічною системою економіки». Консультації, як сказав Гетманцев, пов’язані з тим, що «надвеликий бізнес не втрачає надій збити цей законопроєкт у залі».
«Ресурси і цього законопроєкту, вони відображені в бюджеті-2022, який буде внесений Кабінетом Міністрів до зали відразу після прийняття законопроєкту №5600″, – додав нардеп.
Контекст:
Законопроєкт №5600 зареєстрували у Верховній Раді 2 червня, його ініціатором став Кабмін. 1 липня Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні.
Він передбачає підвищення рентних ставок та інших податків, а також введення акцизу на «зелену» електроенергію. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль стверджував, що нововведення торкнуться лише великого бізнесу. У Кабміні вважають, що зміни дадуть змогу збирати до державного бюджету додатково понад 60 млрд грн на рік.
15 вересня Кабінет Міністрів затвердив та зареєстрував у Раді проєкт держбюджету України на 2022 рік. Згідно з проєктом, наступного року лікарям піднімуть зарплати, а студентам – стипендії. Мінімальна заробітна плата з 1 січня становитиме 6500 грн, із 1 жовтня – 6700 грн.