28 апреля, 2024 3:21
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Рада ввела "податок на Google"

Законопроєкт №4184 спрямований на збільшення доходів держбюджету від податку на додану вартість завдяки залученню до оподаткування ПДВ нерезидентів, які надають фізособам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Документ, зокрема, передбачає, що міжнародні компанії, які діють в інформаційному просторі України і заробляють на мережевій рекламі, будуть платити податки в Україні, зокрема ПДВ.

Водночас наголошено, що проєкт не стосуватиметься простих користувачів соцмереж та пошукових сервісів.

Законопроєкт вносить зміни до Податкового кодексу. З нього хочуть виключити норму, згідно з якою резиденти, виплачуючи нерезидентам доходу за виробництво і/або поширення реклами, мають платити податок за ставкою 20% суми таких виплат власним коштом.

Документ заносить нерезидентів у перелік осіб, які реєструються платниками ПДВ, і встановлює правила визначення місця постачання електронних послуг. Для осіб, які надають послуги у сфері електронної комерції, вводять спрощену процедуру реєстрації та сплати податку на додану вартість на послуги, які вони надають в Україні.

Також законопроєкт визначає перелік електронних послуг.

Один з авторів документа, голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев («Слуга народу») раніше заявляв, що вже зустрічався з офіційними представниками Facebook, Viber та інших великих компаній, і вони не заперечують проти сплати ПДВ.

За підрахунками Гетманцева, введення податку на додану вартість для міжнародних IТ-компаній, які працюють в Україні, принесе в бюджет країни 3 млрд грн на рік тільки від рекламних послуг.

Під час обговорення народні депутати Мар’ян Заблоцький («Слуга народу») і Ніна Южаніна («Європейська солідарність») звернули увагу на те, що ставку ПДВ 20% вводять, зокрема, на придбання онлайн-книжок, зокрема на Amazon, підписку на іноземні журнали, а також онлайн-освіту – різні інтернет-курси. Вони просили ухвалити правки, щоб не обмежувати цієї сфери.

Гетманцев заперечив, що обмеження, на його погляд, суто формальне – законопроєкт звільняє від оподаткування всі освітні послуги, що входять у список спеціальностей, затверджений Кабміном. «Там усе практично, від дизайну до математики. Але курси «Як організувати перегони тарганів» сюди не пройдуть», – заявив Гетманцев.

Южаніна заперечила на це, що назви спеціальностей і курсів іноземних вишів не відповідають затвердженим в Україні. Однак парламент не підтримав правок, про які йшлося.

Контекст:

У листопаді 2019 року в партії «Слуга народу» повідомили, що готують законопроєкт про реєстрацію в Україні соцмереж та інтернет-сервісів.

У грудні 2019 року в Раду подали законопроєкт №2634, автором якого є народний депутат від «Слуги народу» Данило Гетманцев. Видання «Бізнес.Цензор», яке проаналізувало проєкт, зробило висновок, що введення ПДВ на послуги великих міжнародних корпорацій, таких як Google, YouTube, Apple, Facebook, Netflix та інші, призведе до подорожчання електронних сервісів на 20 процентних пунктів.

Інститут масової інформації заявив, що автори ідеї обкласти податком доходи великих транснаціональних електронних корпорацій орієнтуються не на європейський, а на російський досвід.

В інтерв’ю виданню «ГОРДОН» у лютому 2020 року Гетманцев висловив здивування шквалом критики, якої він зазнав у зв’язку з ініціативою введення ПДВ на електронні послуги, які надають найбільші світові компаніями Google, YouTube, Facebook та інші. Він говорив, що введення 20-відсоткового податку не означає автоматичного подорожчання електронних послуг.

У лютому 2021-го Гетманцев пояснив, що міжнародні IТ-компанії – нерезиденти, такі як Google, Facebook і Netflix, зобов’яжуть платити податок на додану вартість із тих електронних послуг, які вони продають українцям. За його словами, компанії не заперечують проти сплати податку.

Верховна Рада на засіданні 17 лютого в першому читанні ухвалила проєкт закону №4184, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування іноземних компаній, які продають українцям електронні послуги.

Голова Виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі 8 квітня заявив, що законопроєкт про «податок на Google» – це шкідництво в чистому вигляді.

Проверьте

Дитина з Тернопільської області виграла ліки вартістю $2,5 млн

Вона розповіла, що сім’я вважає це дивом. «Хвороба почала прогресувати після рочку. У шість місяців …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *