Якщо вакцина проти коронавірусу китайської компанії Sinovac Biotech буде доступна в українських приватних клініках, вартість вакцинації може становити 700–750 грн. Про це сказав нардеп від «Слуги народу», голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький в ефірі «Радіо Свобода» 15 січня.
«Я продав свій медичний бізнес, але трошки розумію, як формується ціна на вакцинацію. Якщо ми бачимо, що Україна закуповує у компанії «Лекхім» вакцину за $17,8, до цього зазвичай треба додати: кабінет щеплення, медична сестра, чия праця буде використовуватися, і консультація лікаря, – то, найімовірніше, я думаю, приватні лікарні додадуть десь 200 гривень до ціни закупки. Я, якби керував медичним закладом, вчинив би саме так. Зважаючи, що ця вакцина не потребує спеціальних умов зберігання, то ціна має бути 700–750 гривень у приватних клініках», – сказав Радуцький.
У компанії «Лекхім» заявляли, що вартість однієї дози вакцини проти коронавірусу CoronaVac, яку українська компанія «Лекхім» закупить у китайської Sinovac Biotech, становитиме 504 грн.
28 грудня МОЗ України уклало контракт про постачання китайської вакцини проти коронавірусу компанії Sinovac Biotech. Глава МОЗ Максим Степанов заявляв, що перша партія прибуде в Україну в лютому, для українців вакцинація за програмою МОЗ буде безплатною. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що першу партію вакцин – 700 тис. доз – буде розподілено серед лікарів і людей із групи ризику відповідно до національного плану вакцинації.
Якщо ефективність вакцини виявиться нижчою за 70%, її вартість мають повернути Україні, говорив керівник держпідприємства «Медичні закупівлі» Арсен Жумаділов. Вакцина пройшла третій етап клінічних випробувань в Індонезії, Туреччині і Бразилії. У Туреччині дослідження продемонстрували 91,25% ефективності, в Індонезії – 65,3%, у Бразилії – узагалі 50,38%. Всесвітня організація охорони здоров’я вимагає, щоб для затвердження вакцина мала ефективність принаймні 50% випадків, тому Sinovac долає цей поріг.
Індонезія схвалила препарат для використання. 13 січня стартувала масова імунізація населення. Про те, що CoronaVac використовуватимуть для вакцинації своїх громадян, заявляли також у Туреччині.
«Лекхім» планує 2022 року почати виробництво вакцини проти COVID-19 від Sinovac у Харкові і згодом перенести технології всього циклу виробництва вакцин в Україну. Зареєструвати вакцину в Україні «Лекхім» планує до 5 лютого.