16 марта, 2024 3:45
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Reuters підрахувало суму пожертв штабу Навального в біткоїнах

Команда російського опозиціонера Олексія Навального від початку 2021 року отримала пожертвування в біткоїнах на суму, еквівалентну $300 тис. Такі підрахунки зробило агентство Reuters.

Агентство зазначило, що ця сума перевищує перекази у криптовалюті Навальному за весь 2020 рік у доларах з урахуванням вартості біткоїна на момент переказу.

Керівник мережі регіональних штабів Навального Леонід Волков повідомив, що в січні обсяг пожертв зріс удвічі порівняно із груднем минулого року. Суми переказів він не назвав. За його словами, було б неправильно порівнювати пожертви біткоїнів цього і минулого років, адже 2020 року криптовалюта коштувала менше від половини її поточної вартості.

Найбільші разові пожертви зробили після повернення Навального 17 січня в Росію і перших непогоджених протестів на його підтримку 23 січня, пише Reuters. За день після повернення Навального на біткоїн-гаманець його штабів переказали один цілий біткоїн, а після протестів – 0,86 біткоїна і ще один цілий біткоїн, інформує агентство з посиланням на дані сайта blockchain.com. Усього з 1 січня до 11 лютого штаби Навального отримали 6,242 біткоїна, що в поточних цінах становить майже $300 тис., підрахувало Reuters.

Із 2016 року, коли штаби Навального почали приймати перекази в біткоїнах, оборот гаманців організації становив 658 біткоїнів (майже $31 млн за поточним курсом). За словами Волкова, тільки третина з них припадає на пожертви в біткоїнах. Решта суми – це інші пожертви, конвертовані в біткоїни командою Навального. Дотепер на балансі біткоїн-гаманця команди Навального залишалося 1,49277086 біткоїна (приблизно $70 615), зазначає Reuters.

Команда Навального також приймає платежі через банківські перекази і сервіс Paypal. Волков сказав, що пожертви в біткоїнах зазвичай становлять приблизно 10% від загальної суми, але в січні це було не так.

Опозиціонери використовують біткоїни, тому що російська влада періодично блокує банківські рахунки Фонду боротьби з корупцією Навального. Платежі в біткоїнах залишаться, незважаючи на їхні дії, уточнив Волков.

Симоновський суд Москви 2 лютого замінив Навальному умовний строк на реальний у справі «Ів Роше». З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і вісім місяців. Наприкінці грудня 2014 року Замоскворецький суд Москви засудив Навального до трьох із половиною років позбавлення волі умовно із п’ятирічним випробувальним строком, а його брата Олега – до такого самого строку реального ув’язнення.

Слідство стверджувало, що Навальні переконали компанію «Ів Роше» укласти невигідний контракт на транспортні послуги, чим завдали збитків у розмірі 26 млн руб. ($340 тис.). Брати свою провину заперечували. 2015 року Олексій Навальний заявив про виплату всіх штрафів у справі «Ів Роше». 2017 року випробувальний строк політику продовжили на один рік. Він закінчився 29 грудня 2020 року, до цього моменту Навальний мав не рідше ніж двічі на місяць приходити на реєстрацію в органи Федеральної служби виконання покарань.

У жовтні 2017 року Європейський суд із прав людини визнав несправедливим суд стосовно Навального та його брата Олега і зобов’язав РФ виплатити їм понад €80 тис. компенсації. Компенсацію Навальним виплатили, але вироку їм не скасували.

Навальний повернувся в Росію з Німеччині 17 січня 2021 року, де лікувався після отруєння бойовою речовиною класу «Новачок». Політик був у комі протягом 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна. Відразу після повернення політика затримали у справі «Ів Роше» і заарештували на 30 діб.

Незадовго до повернення Навального Федеральна служба виконання покарань пригрозила йому реальним тюремним строком замість умовного. У ФСВП заявили, що Навальний 2020 року «систематично й неодноразово порушував умови випробувального строку, зокрема – щонайменше шість разів не з’явився на реєстрацію».

Після арешту Навального у РФ почалися масові мітинги. За оцінкою команди опозиціонера, в акціях 23 січня по всій країні брало участь 250–300 тис. людей, 31 січня – 200–300 тис. 2 лютого, у день суду над Навальним, у РФ відбулися нові акції протесту, але вони були не такими масовими.

4 лютого у штабі Навального повідомили, що до весни не мають наміру організовувати акції протесту. Станом на 14 лютого соратники Навального анонсували нову акцію, яка, за їхніми словами, буде «хитрішою». Вони закликали жителів великих російських міст о 20.00 вийти на подвір’я будинків і постояти 15 хвилин із ввімкненим ліхтариком мобільного телефона.

Проверьте

"Стрижка в лесу – абсолютно окей". Глава минздрава Латвии прокомментировал ограничения из-за COVID-19

Глава минздрава Латвии Даниэль Павлютс заявил, что в лесу стрижка, которая запрещена в стране из-за …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *