8 мая, 2024 22:38
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Російський "Газпром" не став бронювати потужності через Польщу й Україну на річних аукціонах

Зазначають, що «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) виставляв для річного бронювання додаткові «тверді» потужності 9,8 млн м³ на добу (до довгострокового контракту обсягом 40 млрд м³ на рік, або 109 млн м³ на добу), а польський оператор Gas System виставив потужності газопроводу «Ямал – Європа» 79 млн м³ на добу.

Агентство повідомляє, що ОГТСУ спочатку виставляв на аукціон 15 млн м³ на добу, знизивши пропозицію до 9,8 млн м³.

«Інтерфакс-Україна» зазначало наприкінці червня, що компанія «Оператор ГТС України» виставляла на аукціон додаткові транзитні потужності на липень обсягом 63,7 млн м³, проте вони залишилися незатребуваними «Газпромом».

Підкреслюють, що це вже третій випадок, коли «Газпром» відмовляється бронювати додаткові потужності ОГТСУ. Так було з аукціонами на травень і червень.

Глава компанії Сергій Макогон повідомляв у квітні, що «Газпром» поступово скорочує транзит газу через Україну – після запуску газопроводу «Турецький потік» транзит до Туреччини, Греції і Болгарії повністю перейшов на нові газопроводи.

Контекст:

30 грудня 2019 року «Нафтогаз» і «Газпром» підписали новий контракт на транзит газу на п’ять років. Мінімально гарантоване прокачування за новим договором «качай або плати» становить 65 млрд м³ газу в перший рік і по 40 млрд м³ у наступні чотири. Український президент Володимир Зеленський зазначав, що в межах п’ятирічного контракту з транзиту газу Україна одержить понад $7 млрд.

У 2020 році через територію України в Євросоюз було транспортовано 55,8 млрд м³ російського газу – це найнижчий показник за сім років, повідомляли 2 січня 2021 року в ТОВ «Оператор ГТС України».

В інтерв’ю «Українській правді», опублікованому 1 березня, тодішній голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив, що компанія готова до припинення транзиту через Україну.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна подасть позов до Стокгольмського арбітражу, якщо Росія зупинить транзит газу через українську ГТС.

Проверьте

Після зниження цін на електроенергію нижче за собівартість "Енергоатому" НКРЕКП обмежила маніпуляції на чотири дні – ЗМІ

«Як реанімаційну дію ми встановлюємо мінімальний прайс-кеп у розмірі тарифу «Енергоатому» до четверга включно. Це …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *