16 апреля, 2024 18:05
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Санкційні списки "контрабандистів" писало двоє бізнесменів, а СБУ і президент стали їхнім інструментом – бізнесмен Фірманюк

«Моя думка, що є два конкретні та зрозумілі для мене бізнесмени, які, використовуючи вдалий момент у вигляді бажання президента навести порядок на митниці, розіграли свою гру. Саме вони складали списки, а СБУ в цій історії – всього лише інструмент. Через спецслужбу ці списки легалізували, а потім руками РНБО перетворили на рішення президента про санкції», – сказав Фірманюк.

За його словами, у списку санкцій насамперед мали бути «Епіцентр», «Сільпо», мережа АЗС «ОККО», але їх там немає. Водночас він підтримує ініціативу Зеленського криміналізувати товарну контрабанду.

«Напевно, я вас здивую, але я повністю підтримую ініціативу президента щодо криміналізації товарної контрабанди. Готовий пояснити, чому. Товарна контрабанда, як і конвертаційні центри або «скрутки», – це інструмент незаконної оптимізації сплати податків до бюджету. Це ланки одного ланцюга, у кінці якого – величезні втрати бюджету. і це величезна діра, латати яку і взявся президент. Криміналізація товарної контрабанди як ідея – це правильно, але є і зворотна сторона цієї історії», – зазначив Фірманюк.

Контекст:2 квітня на засіданні РНБО ухвалили рішення ввести санкції проти 10 головних українських контрабандистів. Зеленський заявив, що від контрабанди держбюджет України недоотримав 300 млрд грн, із них 100 млрд грн – унаслідок неефективної роботи митниці. Голова Служби безпеки України Іван Баканов заявив, що санкції ввели на підставі даних СБУ. ЗМІ назвали Фірманюка одним із 10 бізнесменів, які потрапили до списку санкцій.

Проверьте

В "красной" зоне эпидопасности находятся семь регионов Украины. Киев уже в "желтой"

«Красными» являются Житомирская, Запорожская, Полтавская, Сумская, Харьковская, Хмельницкая и Черниговская области. При этом в Полтавской …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *