Для деяких учасників ринку тютюнових виробів в Україні невигідним є посилення державного контролю, тому вони чинять опір новим правилам, запровадженим Кабінетом Міністрів, заявив у своєму Facebook журналіст і політолог Кирило Сазонов.
«Як і треба було очікувати, спроба Кабміну навести лад на ринку тютюну зустріла жорсткий опір. У ЗМІ запустили справжню організовану кампанію із дискредитації рішення про створення Національного оператора на ринку тютюнових виробів. Комусь дуже не до душі інструменти посилення держконтролю за тютюновим ринком, які, до речі, прописано в Угоді про асоціацію з ЄС. А ми вже бачили, яким жорстким може бути Брюссель, коли заводять мову про невиконання Україною своїх зобов’язань», – написав він.
Сазонов зазначив, що йдеться про пілотний проєкт і всі зацікавлені сторони можуть допомогти його вдосконалити.
«Когось із «білих» операторів не влаштовують певні моменти постачання? Уперед, виходьте на Кабмін із реальними пропозиціями правок. Регламент – не висічені в камені заповіді. Наведення ладу не влаштовує чорний ринок торгівлі цигарками? Вибачте, вашої думки до уваги не братимуть за визначенням. Усе просто. Судячи з істерики у ЗМІ, уряд розворушив справжнє «осине гніздо». Складається враження, що наведення ладу в цій сфері не влаштовує саме представників чорного ринку, який заощаджує пристойні гроші. Заощаджує на податках до місцевих бюджетів і в державну казну теж. А акцизи – пристойна складова доходу держави. Тобто витрати на армію, поліцію, медицину і освіту. І саме з цієї позиції варто оцінювати всі заяви супротивників Національного оператора», – підкреслив журналіст.
Він переконаний, що поява Національного оператора ліквідує велику частку нелегальної торгівлі цигарками.
«Для розуміння: щороку держава недоотримує понад 2 млрд грн роздрібного акцизу (навіть голова податкового комітету [ВР] Данило Гетманцев у своїх інтерв’ю визнав, що це велика проблема і її потрібно вирішувати), а через скрутки із ПДВ держава втрачає щороку понад 5–7 млрд грн. Завдяки цим «умільцям» держава тільки протягом останніх трьох років втратила понад 30 млрд грн податків. Водночас ми ходимо із шапкою світом і випрошуємо кредити, замість того щоб просто навести лад на тютюновому ринку й отримати серйозні доходи в казну. Адже не секрет, що тіньові ділки тютюнового ринку побудували свої імперії на обкраданні держави через систему ПДВ і роздрібних акцизів. Простіше кажучи, товар не проходить через касу, а отже, й податки течуть повз бюджет. Хто ж добровільно відмовиться від такого ґешефту? Тим паче, що останніми роками «тютюнові королі» відчували себе господарями життя», – написав Сазонов.
Журналіст додав, що ніхто з нелегальних учасників ринку не очікував на такий крок від уряду і боротимуться з рішенням Кабміну вони жорстко, тому що «ціна питання зобов’язує».
https://www.facebook.com/kirilo.sazonov/posts/3333970726690329
9 вересня Кабмін підтримав створення Національного оператора на ринку тютюнових виробів, повідомило інформагентство «Інтерфакс-Україна». Як зазначили в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, документ розробило Мінекономіки спільно з Мінфіном «з метою посилення контролю та вжиття невідкладних заходів для боротьби з ухиленням від сплати податків, контрабандою і контрафактом на виконання доручення прем’єр-міністра України, а також за підсумками погоджувальних нарад у СБУ за участю Мінекономіки, Мінфіну, МВС, АМКУ».