7 июля, 2024 13:22
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Середньорічні темпи зростання України у 2019–2022 роках будуть 1,58% ВВП – на 40% повільніше за світову економіку. Це консервація стагнації

Консервація відставання: на 40% повільніше за світ.

Якість економічних інститутів, системи управління, адекватність мотивації перевіряють кризою. 2020 року світовій економіці влаштовали стрес-тест, своєрідну перевірка на вошивість. Сьогодні можна підбити попередні підсумки.

Візьмемо рік до кризи, власне кризовий 2020-й, а також два роки відновлення. Середньорічні темпи зростання світової економіки у цей період становили 2,63%. Ірландія в цей період часу демонструє зростання (2021-й та 2022 рік – прогноз МВФ) у 2,6 раза більше. Країни Азії, що розвиваються, мають темпи зростання на 72,2% вищі від середньосвітових. Це означає, що вони скорочують відставання від світових лідерів і зараз на шляху до статусу країни з високим доходом.

На протилежному полюсі – Білорусь. Вона період 2019–2022 років пройде зі швидкістю в 3,4 раза повільнішою за світову економіку. Система Совок/Держплан у режимі ОМОНоправо передбачувано деградує. Середньорічні темпи зростання України у цей період – 1,58% ВВП. Це на 40% повільніше за світову економіку. Консервація стагнації. І це з урахуванням оптимістичної оцінки МВФ на 2022 рік у 3,6% ВВП, що вище, ніж 2021-го. Тут є ціла низка малореалістичних припущень:

збереження високих темпів зростання експорту завдяки сприятливій зовнішній кон’юнктурі; стрімке зростання приватних інвестицій; успіх у реалізації державних інвестиційних проєктів; зниження майже на половину інфляції та збереження курсової стабільності; прискорення внутрішнього попиту з допомогою суттєвого зростання доходів населення.

Рожеві окуляри під час оцінювання реального стану економіки – не найкращий інструмент. Ставка на анаболічне зростання завдяки мобілізації державної економіки в режимі торгового протекціонізму, фінансової олігополії та управлінського схематозу – це безперспективняк. Україна й далі накопичує втрачені можливості, інвестиційні безнадійності, теоретичні неможливості та ознаки неконкурентоспроможності.

Джерело: Ярослав Романчук / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора

Блог відображає виключно точку зору автора. Редакція не несе жодної відповідальності за зміст та достовірність матеріалів у цьому розділі.

Проверьте

Народний депутат Камельчук не задекларував три фірми, квартиру та кредит у "ПриватБанку" – НАЗК

Згідно з результатами перевірки НАЗК, нардеп Камельчук не вказав у декларації за 2020 рік квартири …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *