«Забезпечення економічної стабільності – завдання особливо важливе в умовах розхитування економіки діями країни-агресора та інформаційним нагнітанням. Україна вже домовилася з ЄС про чергову програму макрофіну на €1,2 млрд», – написав він.
Глава уряду також очікує від представників бізнесу країн-партнерів, що вони «активно інвестуватимуть в Україну, щоб надати практичну підтримку українській економіці».
Водночас, за даними Шмигаля, економічна ситуація в Україні є позитивною.
«Наразі ми маємо достатньо ресурсів, щоб забезпечувати макроекономічну та макрофінансову стабільність. На казначейському рахунку понад 27 млрд грн. На валютних рахунках – більше ніж $30 млрд», – пояснив прем’єр.
https://www.facebook.com/dshmyhal/posts/481577520199027
Контекст:
Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною. За даними Міноборони України станом на 28 січня, поблизу українського кордону зараз майже 112 тис. військових РФ, із морським та авіаційним компонентом – приблизно 130 тис.
Країни Заходу та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації.
У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті почати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі. США, як каже заступниця держсекретаря США Венді Шерман, бачать усі ознаки того, що президент РФ Володимир Путін має намір застосувати військову силу проти України «зараз або, можливо, в середині лютого». Проте невідомо, чи ухвалив він остаточне рішення, зазначила вона.
24 січня після засідання РНБО, на якому розглядали, зокрема, питання нацбезпеки, президент України Володимир Зеленський сказав, що «все спокійно, причин для паніки немає». Секретар РНБО Олексій Данілов того самого дня заявив, що повномасштабне вторгнення Росії зараз неможливе, і наголосив, що приводів для паніки немає.