31 мая, 2024 13:45
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Шмигаль: "Північний потік – 2" – один із видів гібридної атаки на Україну, Польщу та Європу

«Звичайно, «Північний потік – 2″. Україна і я особисто вважаю його одним із видів гібридної зброї і гібридної атаки на Україну, Польщу, на Європу зокрема. І те, що цей інструмент гібридної війни буде використаний рано чи пізно проти Європи, а не лише проти України і Польщі, – це також факт, із яким важко сперечатися», – сказав він.

Шмигаль заявив про важливість спільних кроків щодо безпеки в регіоні.

https://www.facebook.com/dshmyhal/videos/266325365173523/

Контекст:

«Північний потік – 2» має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Його будівництво повністю завершено, заявила російська корпорація «Газпром» 10 вересня. Однак газопроводу ще не сертифікували. Процедура передбачає, що запуск «Північного потоку – 2» має схвалити Єврокомісія, говорив Вітренко.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи. Німеччина наполягала на завершенні будівництва.

З кінця 2019 року проєкт і компанії, що беруть у ньому участь, опинилися під американськими санкціями, які неодноразово розширювали.

Будівництво заморожували 2019 року, коли добудували 93% газопроводу, за рік, у грудні 2020 року, його відновили.

Адміністрація президента США Джо Байдена виступала проти будівництва газопроводу, однак наприкінці травня Байден назвав «контрпродуктивним» із погляду відносин із Європою введення нових санкцій проти «Північного потоку – 2», оскільки газопровід «практично закінчено».

Німеччина і США 21 липня повідомили, що уклали угоду щодо газопроводу «Північний потік – 2». Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії та закличе до ефективних заходів ЄС, якщо РФ і далі використовуватиме газ як інструмент тиску на інші країни або «здійснить подальші агресивні дії проти України». Згідно з угодою, транзит через Україну після введення в дію газопроводу мають продовжити на 10 років (чинний контракт на транзит завершується 2024 року).

Вищий земельний суд німецького Дюссельдорфа 25 серпня зобов’язав оператора газопроводу бути незалежним від «Газпрому» і дотримуватися європейського законодавства. Гендиректор «Оператора ГТС України» Сергій Макогон заявив, що це «саме те, на чому наполягає Україна».

Райнер Зеле, директор австрійської нафтогазової компанії OMV, яка є партнером «Газпрому» та одним з інвесторів «Північного потоку – 2», говорив наприкінці серпня, що постачання газу трубопроводом у Європу почнуть до кінця року. За даними Bloomberg, «Газпром» планує почати постачання газу «Північним потоком – 2» із 1 жовтня.

Проверьте

Из Умани в Израиль вернулись более 1400 хасидов с COVID-19 – СМИ

«Обновленные данные по числу зараженных, вернувшихся из Умани: более 1400 ортодоксов, вернувшихся из Украины, получили …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *