«Взаємодія сторін у межах попередньої оцінки та регулярні звіти щодо виконання наданих рекомендацій дає нам підставу сподіватися на укладення угоди АСАА до кінця 2022 року», – заявив прем’єр-міністр.
Також Україна, за словами глави уряду, 2022 року розраховує на приєднання до спільної транзитної процедури ЄС.
Контекст:
16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності у повному обсязі.
За підсумками саміту у Брюсселі в жовтні 2020 року Україна і Європейський союз домовилися про оновлення Угоди про асоціацію. Згідно з текстом документа, сторони очікують на подальше посилення економічної інтеграції та зближення регулювання в межах угоди в кількох галузях: цифровий ринок, захист довкілля, боротьба зі змінами клімату, фінансове співробітництво.
У грудні 2020 року Стефанішина заявляла, що Україна і Євросоюз домовилися про підписання «промислового безвізу» для низьковольтного та електромагнітного обладнання, машин та механізмів.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль стверджував, що «промисловий безвіз» Україна і ЄС підпишуть до кінця 2021 року.
Президент Володимир Зеленський заявляв у жовтні 2021 року, що Україна розраховує підписати угоду про «промисловий безвіз» на наступному саміті Україна – ЄС.
У січні 2022 року віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявляла, що Україна, найімовірніше, не підпише «промислового безвізу» цьогоріч.