Прем’єр сказав, що інвестиції в розвиток інфраструктури дали позитивний результат.
«Візьмемо минулий рік і поточний. Минулий рік був важким для світу з точки зору коронакризи. Держінвестиція в розмірі понад 100 млрд [грн] у розвиток інфраструктури спричинила хороший мультиплікативний ефект в економіці. Класика: інвестовані державою в економіку та інфраструктуру гроші дають мультиплікатор 5, тобто вони п’ять разів пропрацьовують економіку з точки зору податків, зарплати, реінвестицій. Я переконаний, що це був один із найважливіших факторів того, чому економіка держави упала не на очікувані 12%, як прогнозувала частина наших міжнародних партнерів і аналітичних центрів, а на 4% ВВП – це один із найнижчих показників. При тому, що ми мали доволі важкий локдаун навесні, ми були заблоковані, але економіку не втратили», – розповів Шмигаль.
За його словами, експерти підтверджують, що така динаміка падіння ВВП є ефектом від інвестицій.
«Цього року ми продовжуємо завдяки цьому нарощувати темп економічного розвитку. Очікуємо, що наступного року зростання ВВП буде до 5% – це теж результат інвестицій», – додав глава уряду.
Контекст:
Шмигаль заявляв, що 2020 року Україна втратила 4,5% ВВП, а 2021 року зростання економіки України буде понад 4,6%. У березні Шмигаль сказав, що Україні вдалося не допустити падіння економіки, «яке відбулося в більшості країн ЄС». Він вважає, що кризу 2020 року країна пройшла «більш м’яко», ніж кризу 2009 року.
У січні Світовий банк прогнозував зростання ВВП України цьогоріч на 3%, 2022-го – на 3,1%. У березні Світовий банк поліпшив прогноз – з 3% до 3,8% 2021 року.
У травні в оновленому макропрогнозі Мінекономіки погіршило очікування зростання реального ВВП України 2021 року з 4,6% до 4,1%, а 2022-го – з 4,3% до 3,8%.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у Китаї у грудні 2019 року. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Через швидке поширення захворювання багато країн ввели жорсткий карантин, ділова активність у світі істотно знизилася.