25 июля, 2024 21:35
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Швеція щорічно інвестуватиме в Україну приблизно €22 млн. План підтримки розраховано на сім років

У відомстві зазначили, що Швеція – один із найбільших та найвпливовіших інвесторів України.

«Я відвідую Київ, щоб продемонструвати підтримку Швецією суверенітету і територіальної цілісності України з огляду на агресію Росії. Ми [Швеція] щорічно інвестуватимемо 240 млн шведських крон [приблизно €22 млн] на зміцнення соціального розвитку країни [України]. Разом із новим фондом «Партнерство за сильну Україну» ми зміцнюємо стійкість України. Це частина нашої довгострокової підтримки України, яку Швеція надає з моменту здобуття незалежності і яку ми зараз оновлюємо та поглиблюємо», – заявила Ернкранс.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти та докази, надані Україною.

Великобританія, Канада, Швеція, Швейцарія, США та Україна 2 лютого підписали меморандум щодо створення фонду «Партнерство за сильну Україну». Фонд займатиметься підтримкою довгострокового розвитку громад, які постраждали від збройної агресії РФ, запобіганням подальшій ескалації та підготовкою до плавної і безперешкодної соціальної, економічної та політичної реінтеграції тимчасово окупованих територій. Планують, що перша фаза реалізації програми фонду триватиме до березня 2024 року, а її бюджет становитиме £35 млн (1,3 млрд грн).

Пресслужба шведського уряду повідомила 2 лютого, що Швеція протягом наступних трьох років виділить на зміцнення стійкості України 50 млн крон ($5,4 млн).

Проверьте

Фінансових втрат через DDoS-атаки на українські банки та держсайти 15 лютого не було – РНБО

«Наш Національний банк України як один із суб’єктів забезпечення кібербезпеки спрацював на відмінно, і жодних …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *