Рідний брат голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Валерія Тарасюка 4 січня, за день після початку імпорту електроенергії з Білорусі, зареєстрував у Києві новий бізнес – ТОВ «Інтермідіарі Трейд». Про це повідомив у Facebook голова тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з питань виявлення причин кризи на енергетичному ринку, нардеп від «Батьківщини» Валентин Наливайченко.
«У той час, коли національний енергетичний регулятор погрожує країні віяловими відключеннями, родина керівника цього державного органу відкриває новий бізнес. Наступного дня, 4 січня, після того, як перші кіловати з Білорусі зайшли на український ринок, рідний брат голови НКРЕКП Тарасюка реєструє в Києві нову компанію – ТОВ «Інтермідіарі Трейд», – написав політик.
Він додав, що імпорт став можливим після того, як 16 грудня минулого року НКРЕКП за підписом Тарасюка ухвалила постанову легалізувати імпортні контракти. За інформацією Наливайченка, нову компанію сім’ї Тарасюка очолив давній бізнес-партнер глави НКРЕКП Руслан Сьомка.
«ТСК уже звернулася до Служби безпеки України та до державних контролюючих органів щодо перевірки обставин реєстрації нового бізнесу сім’ї голови НКРЕКП. А саме: яке джерело походження коштів на відкриття нового бізнесу? Чи здійснює нова компанія операції з торгівлею електроенергії? Чи має вона господарські відносини з відомими для нашої ТСК компаніями-імпортерами?» – перерахував народний депутат.
Наливайченко повідомив, що ТСК готує також звернення до Національного агентства із запобігання корупції щодо нової перевірки можливого конфлікту інтересів Тарасюка.
https://www.facebook.com/nalyvaichenko.valentyn/posts/3068692296700093
Тарасюка призначили членом НКРЕКП у жовтні 2019 року. У листопаді того ж року його обрали новим головою регулятора.
Уперше про бізнес-інтереси сім’ї голови НКРЕКП в енергетиці 10 вересня повідомив у Facebook колишній заступник голови комітету Верховної Ради щодо запобігання та протидії корупції, екснардеп Борислав Береза.
Того ж дня на сайті НКРЕКП опублікували проєкт постанови про анулювання ліцензії компанії «Еф енд Ем Україна», а на найближчому засіданні НКРЕКП 16 вересня ліцензію анулювали, писав «Главком».
На початку 2020 року у Верховній Раді створили робочу групу тимчасової слідчої комісії для розслідування причин кризи на енергоринку. Вона встановила, що основна відповідальність за кризу лежить на НКРЕКП. Під час роботи ТСК стало відомо про факти корупції в керівництві національного регулятора. На початку жовтня 2020-го НАПКА почала перевірку голови НКРЕКП Валерія Тарасюка через конфлікт інтересів, пов’язаний із сімейним енергетичним бізнесом.