16 мая, 2024 3:48
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Сім’я Медведчука сховала свою п’ятипалубну яхту від санкцій, переоформивши на інший "офшор" – ЗМІ

Журналісти з’ясували, що яхта Royal Romance, яка донедавна була власністю компанії Fregata Marine Ltd (кінцевий бенефіціар – дружина Медведчука Оксана Марченко), зареєстрованої на Маршаллових островах, у березні змінила власника.

Переоформлення яхти відбулося в період між накладенням санкцій на майно Медведчука за підозрою у фінансуванні тероризму та арештом його майна.

За даними в інформаційній системі Equasis, 31 березня Royal Romance стала власністю фірми Lanelia Holdings Ltd – теж із Маршаллових островів. Цієї фірми, на відміну від Fregata Marine Ltd, у декларації Віктора Медведчука немає.

За допомогою ресурсу Marine Traffic журналісти з’ясували, що вже після переоформлення яхти вона подорожувала уздовж узбережжя Хорватії, де стоїть досі. 11 травня Марченко опублікувала у своєму Instagram фото з геолокації «Хорватія». Це може свідчити, що сім’я Медведчука і далі користується яхтою, яка формально їй більше не належить.

Журналісти звернулися в НАЗК із проханням надати роз’яснення щодо ймовірного переоформлення яхти сім’ї Віктора Медведчука, однак відповіді не отримали.

Контекст:

П’ятипалубну яхту Royal Romance завдовжки 92,5 м побудувала 2015 року відома нідерландська суднобудівна компанія Feadship, повідомляють на її сайті. На яхті сім кают, які вміщають 14 гостей. Обслуговує судно екіпаж із 22 осіб.

Про те, що яхта належить Медведчуку, 2015 року з посиланням на свої джерела повідомляв колишній журналіст і екснардеп Сергій Лещенко. Сам Медведчук яхти не декларував.

Медведчук – один із найбагатших депутатів Верховної Ради. Він входить до 100 найбагатших українців за версією журналу НВ. Видання оцінило його статки у $133 млн, він посідає 47-ме місце в рейтингу. Політик відомий своїми зв’язками з Росією, він – кум президента РФ Володимира Путіна.

У лютому 2021 року РНБО ввела санкції проти Медведчука, його колеги по фракції Тараса Козака і компаній, які належать їм та їхнім сім’ям (зокрема під санкції потрапили телеканали   «112 Україна», ZIK і NewsOne). Обмеження до цих осіб вирішили застосувати на підставі розслідування СБУ щодо фінансування тероризму.

11 травня генпрокурорка України Ірина Венедіктова підписала нардепам від ОПЗЖ Медведчуку і Тарасові Козаку підозри у державній зраді і замаху на розграбування національних ресурсів.

У справі три епізоди, перший із них стосується допомоги Росії в отриманні нафтогазового родовища в анексованому Криму, другий – передавання спецслужбам РФ таємних відомостей про українське військо, третій – участі фігурантів у розробленні проєкту «Луч», за допомогою якого планували вербувати українських мігрантів у РФ.

13 травня Печерський райсуд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня, йому надягли електронний браслет. Прокуратура просила заарештувати нардепа до 10 липня з альтернативою застави в розмірі 300 млн грн.

Проверьте

Ексміністр праці Польщі побився об заклад із Миловановим на 1 млн грн

Політики почали дискусію про Конституцію України ще під час форуму «Україна 30». Кульпа доводив, що …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *