29 марта, 2022 1:28

Спір з інвесторами в "зелену" енергетику вийшов на рівень МВФ – ЗМІ

Обговорення домовленостей іноземних інвесторів і держави Україна щодо зниження «зелених» тарифів і подальшої перспективи сектору «зеленої» енергетики вийшов на рівень Міжнародного валютного фонду (МВФ). Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», про це стало відомо з листа іноземних інвесторів очільниці Фонду Крісталіні Георгієвій. Вони просять її посприяти в перемовинах з Кабінетом Міністрів України.

«На жаль, ми стурбовані тим, що уряд може бути на межі виходу за межі рішень, запропонованих у процесі медіації, і може прагнути ввести каральні, ретроспективні, односторонні зміни до договорів із галуззю ВДЕ… Ми хотіли поінформувати вас про дану ситуацію, сподіваючись, що ви зможете підняти це питання безпосередньо з вищим українським керівництвом«, – написали представники 20 іноземних компаній.

Серед підписантів – Notus (Німеччина), United Green (Британія), LongWing Energy (Люксембург), Emsolt (Туреччина), NBT, Scatec Solar (обидві – Норвегія), Rengy Solar (Нідерланди), TIU Canada (Канада), VR Capital (США), Vindkraft (Швеція), Total Eren (Франція).

«Ми залишаємося готовими до компромісу і сподіваємося, що уряд відновить переговори в рамках медіації Секретаріату Енергоспівтовариства, щоб ми могли досягти взаємоприйнятного рішення, що дозволяє зробити ВДЕ історією успіху, а не поразки«, – ідеться в листі.

Ретроспективний односторонній перегляд «зелених» тарифів урядами інших країн призвів до звернення інвесторів у міжнародні арбітражі, у яких вони «майже без винятків» перемагали, підкреслюють автори.

«Уже зараз до кожного з нас звертаються юридичні компанії, які хочуть представляти нас проти уряду«, – заявили представники галузі.

Можливу «лавину арбітражних справ» вони вважають завідомо програшною для обох сторін.

«Це стане червоним прапорцем для прямих інвестицій не тільки в галузі ВДЕ, але й у декількох секторах, у тому числі державно-приватне партнерство, яке залежить від держави як партнера. Зменшення потоку прямих іноземних інвестицій і зростання вартості фінансування призведе до ослаблення макроекономічної позиції України і ускладнить досягнення нею цілей, зокрема, у рамках програми МВФ«, – написано в документі.

Упродовж останніх кількох років інвестори мобілізували в сектор ВДЕ понад $2 млрд прямих іноземних інвестицій, такий самий обсяг планують залучити протягом наступних двох-трьох років під розроблювані проєкти, підкреслили підписанти.

15 травня у Кабінеті Міністрів України проводили зустріч глави уряду Дениса Шмигаля із гравцями ринку та профільними асоціаціями, які є представниками інвесторів зі США, Норвегії, Швеції, Німеччині, Туреччині, Іспанії, Франції та інших країн. За інформацією ЗМІ, після цієї зустрічі Шмигаль надав президенту України Володимирові Зеленському напрацьовані пропозиції щодо істотного зниження «зелених» тарифів (для СЕС –15%, для ВЕС – 7,5%), а також низки інших фінансових обмежень у роботі «зелених» електростанцій в Україні.

26 травня Шмигаль провів ще одну зустріч з інвесторами та виробниками електроенергії з поновних джерел, під час якої продовжили обговорення меморандуму між українською владою і виробниками енергії з поновних джерел щодо реструктуризації «зелених» тарифів.

29 травня він повідомив, що уряд наразі на фінальній стадії перемовин з інвесторами в сектор поновної енергетики у вирішенні питання «зеленого» тарифу.

Іноземні інвестори, які представляють більше 10 країн, у листі до прем’єр-міністра України заявили про готовність погодитися на добровільне зниження «зелених» тарифів, щоб підписати меморандум про взаєморозуміння та вирішити проблеми сектору ВДЕ, пише «Обозреватель».

Європейський банк реконструкції та розвитку, а також інші фінансові установи зупинили фінансування «зелених» проєктів в Україні до моменту підписання меморандуму між іноземними інвесторами і державою, повідомив власник компанії «Віндкрафт Україна», шведський інвестор Карл Стурен.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *