Про це 21 вересня під час круглого столу «Легалізація віртуальних активів по-українськи. Можливості та ризики» в Києві повідомив директор департаменту стратегії та розвитку НБУ Арсен Макарчук, пише «Інтерфакс-Україна».
«Є чітке бажання як пілотний проєкт уже цьогоріч виплатити зарплати працівникам Мінцифри в е-гривні. Однак ми розуміємо, що це буде пілотний проєкт. Фактично є обмежена можливість використання цього інструменту, але з технологічної точки зору ми його цього року пропілотуємо», – сказав він.
На повноцінний запуск е-гривні очікують не раніше ніж наприкінці 2022 року, уточнив Макарчук.
Контекст:
8 вересня Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому законопроєкт №3637 «Про віртуальні активи», який узаконить криптоактиви та віртуальну гривню. Автори законопроєкту вважають, що його реалізація сприятиме забезпеченню відкритості та прозорості умов угод, які укладають на ринку віртуальних активів, і запобіганню зловживанням на цьому ринку. Крім того, закон сприятиме розвитку інфраструктури ринку віртуальних активів, забезпеченню його відкритості та ефективності.
Національний банк України не визнає криптовалют, але операції з ними законодавчо не заборонено. Після ухвалення закону про легалізацію криптовалюти в Україні з’явилася можливість створити прозорий ринок віртуальних активів, розповів голова Національного банку Кирило Шевченко. Він тоді повідомив, що Нацбанк вивчає можливість випуску власних цифрових грошей.
У вересні 2020 року Міністерство цифрової трансформації України з посиланням на дані аналітиків блокчейн-компанії The Chainalysis повідомило, що в Україні найбільше застосувань віртуальних активів населенням у світі.
Високі показники України на ринку віртуальних активів у Мінцифри пояснюють, зокрема, великою спільнотою блокчейн-розробників (входить у першу трійку у світі) та високим рівнем цифрової обізнаності населення.
За даними на червень 2021 року, Україна входить у першу десятку країн, у яких інвестори 2020 року найбільше заробили на біткоіні.