Спеціалізована антикорупційна прокуратура знову закрила справу «Роттердам плюс». Про це повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро в офіційному Telegram-каналі.
«Прокурор САП удруге закрив справу «Роттердам плюс», – ідеться в повідомленні НАБУ.
У відомстві заявили, що оскаржать це рішення.
«Після чотирьох років розслідування Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Вищий антикорупційний суд, Антимонопольний комітет України, суди різних інстанцій, десятки українських і закордонних експертів не знайшли у принципі визначення ціни енергетичного вугілля, затвердженому НКРЕКП, ознак правопорушення», – прокоментувала адвокатка у справі Наталія Дригваль, повідомила пресслужба сторони захисту.
28 серпня 2020 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про закриття справи «Роттердам плюс» у частині, яка стосується підозрюваних, через відсутність достеменних і вичерпних доказів завдання збитку. 8 серпня закінчувався термін проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, із березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину.
Під час засідання Вищого антикорупційного суду 23 вересня прокурор САП заявив, що жодних доказів скоєння злочину в цій справі за три з половиною роки виявити не вдалося. Суд погодився, що справу потрібно закрити.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 18 листопада припинила всі провадження щодо оскарження рішення прокуратури закрити справу «Роттердам плюс» через відсутність складу злочину.
Антимонопольний комітет України також закрив розслідування щодо формули «Роттердам плюс» у зв’язку з відсутністю порушень.
За позовом Нікопольського заводу феросплавів Ігоря Коломойського суд зобов’язав продовжити розслідування.