30 марта, 2022 20:07

Спробами звинуватити ДТЕК Антимонопольний комітет допомагає приховати шахрайські схеми на енергоринку – директорка "ДТЕК Енерго" з комунікацій

Публічними і безпідставними звинуваченнями на адресу компанії ДТЕК Антимонопольний комітет допомагає приховати шахрайські схеми на енергоринку, які виникли внаслідок ручного втручання в роботу ринку електроенергії, заявила директорка з комунікацій «ДТЕК Енерго« Ірина Мілютіна у Facebook.

«ДТЕК із перших днів критикував нав’язану корупційну модель паразитування на енергетиці. Але поки це сприймали як проблему приватної компанії, реакції держави та правоохоронних органів не було», – написала вона.

За її словами, оприлюднення фактів багатомільярдного розкрадання державних генерувальних компаній привело до того, що «крісла і під організаторами схем, і під керівниками держорганів, що їх покривають, захиталися».

«Тому суспільству, правоохоронцям і політичному керівництву країни штучно вкидають надумані «викриття», весь сенс яких – відвести фокус уваги вбік від реальних причин і винуватців енергетичного колапсу. І дуже шкода, що до цієї брудної гри на боці махінаторів залучаються державні регулятори», – додала Мілютіна.

Директорка з комунікацій також зазначила, що створена «тіньовим наглядачем» за енергетикою, нардепом від «Слуги народу» Андрієм Герусом корупційна конструкція на енергоринку протягом 10 місяців довела генерувальні компанії до фактичного банкрутства.

«Збиткові всі компанії, що виробляють електроенергію – і приватні, й державні. У профіті тільки комерційні споживачі електроенергії та наближені до них трейдери, – написала Мілютіна. – Усе це було б неможливим, якби голова АМКУ Юрій Терентьєв своєчасно реагував на неподобство, що відбувається на енергоринку. Але він обрав шлях підігрування схемникам. Це його рішення, а будувати припущення щодо справжніх мотивів я не хочу й не буду».

В Антимонопольному комітеті напередодні заявили, що завершено стадію збору та аналізу доказів у справі про дії «ДТЕК Західенерго» і «Д. Трейдинг» у зоні «Бурштинського енергоострова», попередньо АМКУ їх оцінив як монопольне зловживання і попередив компанію, що в неї є місяць на формування позиції захисту.

ДТЕК у відповідь заявив про необґрунтованість озвучених Антимонопольним комітетом попередніх висновків розслідування про монопольне становище компанії, зазначивши, що вважає їх частиною цілеспрямованої замовної кампанії проти ДТЕК і адміністративним тиском на приватний бізнес.

Ірина Мілютіна наголосила, що звинувачення компанії ДТЕК із боку АМКУ є сумнівними, оскільки практики публічного оприлюднення «попередніх висновків» в АМКУ немає. Водночас для ДТЕК було зроблено публічний «виняток», який потім використали для дискредитації компанії.

https://www.facebook.com/irynamiliutina/posts/3194225893972489

26 травня голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ, нардеп від «Слуги народу» Андрій Герус у зв’язку з різким зниженням попиту й цін на ринку електроенергії попросив Службу безпеки та Антимонопольний комітет України розслідувати «ймовірні маніпулятивні дії учасників ринку, які, зокрема, входять у вертикально інтегровану фінансово-промислову групу», писало агентство «Інтерфакс-Україна».

НКРЕКП у своєму Facebook звинуватила ДТЕК у обвал цін на ринку електроенергії.

Нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко 27 травня повідомив, що його колеги-депутати надали йому інформацію про наявність багатомільйонних корупційних схем в електроенергетиці.

«Серед організаторів схеми називалися відомі прізвища: голова парламентського комітету з енергетики Андрій Герус, член НКРЕКП Дмитро Коваленко і власник трейдингової компанії НЕК Олександр Притика«, – перерахував він.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *