Сенатори США планують внести законопроєкт, який розширить санкції проти трубопроводу «Північний потік – 2». Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на проєкт документа, який є в розпорядженні агентства.
У документі йдеться про те, що введені раніше санкції США щодо «Північного потоку – 2» буде поширено на всю діяльність, яка стосується прокладання труб і страхування. Обмежувальні заходи планують поширити на компанії, які надають «послуги андерайтингу, страхування або перестрахування» для суден, що працюють на трубопроводі.
Крім того, хочуть ввести санкції проти компаній, які надають послуги з дооснащення або дообладнання суден-трубоукладачів Nord Stream 2, а також проти суден, які працюватимуть у тандемі з трубоукладачем.
За даними джерела Bloomberg, здатне добудувати газопровід судно «Академік Черський» має працювати у зв’язці з трубоукладальною баржею «Фортуна», щоб завершити будівництво «Північного потоку – 2».
За словами одного з авторів ініціативи, сенатора-республіканця від штату Техас Теда Круза, кожен, хто бере участь у реалізації проєкту компанії-оператора Nord Stream 2 має розуміти, що «зіткнеться із серйозними і негайними американськими санкціями». Сенаторка-демократка від штату Нью-Гемпшир Джин Шахін заявила, що Росія за допомогою «Північного потоку – 2″ матиме можливість використовувати у своїх інтересах країни – союзниці США». Також вона вважає, що проєкт «загрожує енергетичній незалежності країн Європи».
Як повідомляє Reuters, санкції пропонують ввести і проти осіб, які надають портові послуги для суден, що беруть участь у будівництві газопроводу, а також засоби для модернізації суден (зокрема зварювальне обладнання).
2 червня повідомляли, що претендент на завершення будівництва газопроводу «Північний потік – 2», судно «Академік Черський» змінило власника, що могло дати «Газпрому» змогу уникнути нових санкцій США.
У грудні 2019 року президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни на 2020 рік, який передбачає введення санкцій проти російських газопроводів «Турецький потік» і «Північний потік – 2». Одразу після цього швейцарська компанія Allseas зупинила роботи з будівництва «Північного потоку – 2» і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладачі. Міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що для добудови газопроводу Росія може використовувати російське трубоукладальне судно «Академік Черський». Воно прибуде із далекосхідного порту Находка в Балтійське море. Зараз трубоукладник перебуває в територіальних водах Німеччини – у порту Мукран.
«Самарський теплоенергетичний майновий фонд» ще в березні був у списку афілійованих юросіб «Газпрому». Засновниками фонду вказано «Газпром теплоэнерго» і «Газпром межрегионгаз Самара». За даними РБК, наприкінці березня СТМФ змінив прописку із Самари на Санкт-Петербург. Джерело агентства в «Газпромі» заявило, що в компанії вважають «санкційні ризики у зв’язку з роботою судна нівельованими»
«Північний потік – 2» – газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Готовність газопроводу – 93%. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський «Газпром» і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.
У 2018 році Німеччина, Фінляндія та Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія дала дозвіл тільки 2019 року. Очікували, що будівництво завершиться до кінця 2019 року, але потім запуск «Північного потоку – 2» перенесли на кінець 2020 року.