«Ця пропозиція у поєднанні з міцним партнерством між Україною, МВФ, іншими міжнародними фінансовими інституціями, G-7 та іншими двосторонніми донорами зміцнить здатність України забезпечувати економічну стабільність, зростання та процвітання свого народу перед лицем дестабілізаційної поведінки Росії», – сказав Блінкен.
Окрім того, за його словами, Експортно-імпортний банк США має намір виділити до $3 млрд для полегшення закупівель американських товарів та послуг для проєктів в Україні. Міжнародна корпорація фінансування розвитку США має поточний інвестиційний портфель в Україні приблизно $800 млн у більш ніж десятці проєктів.
Блінкен нагадав, що в період із 2014-го до 2016 року Сполучені Штати надали Україні три окремі гарантії суверенних кредитів, на $1 млрд кожна, які «допомогли успішно стабілізувати її економіку на тлі попередньої російської агресії та втілити сміливі економічні реформи».
Він додав, що з 2014 року уряд США надав Україні допомогу з метою розвитку на суму понад $2 млрд, а також заохочував комерційну участь американських компаній в українській економіці.
Президент України Володимир Зеленський у Twitter подякував президентові США Джозефу Байдену за рішення про надання Україні суверенної гарантії за кредитом на суму до $1 млрд і доступних для проєктів в Україні $3 млрд.
Контекст:
Про те, що США нададуть Україні макрофінансову допомогу, повідомляв за підсумками розмови із Блінкеном 14 лютого глава МЗС України Дмитро Кулеба.
Американські ЗМІ писали, що частиною цієї допомоги стануть гарантії суверенних кредитів на $1 млрд.
За оцінкою голови парламентської фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, українська економіка зазнає втрат через паніку щодо можливого вторгнення Росії в обсязі $2–3 млрд щомісяця.
Фінансову допомогу Україні анонсували також Євросоюз, Франція, Німеччина, Канада.