28 мая, 2024 18:53
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

США введуть санкції проти двох осіб і корабля, які беруть участь у будівництві "Північного потоку – 2" Держдеп

Державний департамент подав у Конгрес звіт відповідно до закону про захист європейської енергетичної безпеки від 2019 року (PEESA) із внесеними до нього поправками.

У звіті згадують одне російське судно і двох російських осіб, які беруть участь у будівництві «Північного потоку – 2».

«На осіб, указаних у звіті, буде накладено санкції відповідно до PEESA. Окрім того, судно, вказане у звіті, а також ще одне російське судно, яке бере участь у проєкті, буде позначено як заблоковану власність однієї з перерахованих осіб», – ідеться в заяві.

Блінкен заявив, що разом із зазначеними обмежувальними заходами США ввели санкції проти семи осіб і позначили 16 їхніх суден як заблоковану власність відповідно до PEESA у зв’язку з «Північним потоком – 2».

«Незважаючи на те, що адміністрація й далі виступає проти трубопроводу «Північний потік – 2″, зокрема через наші санкції, ми й далі працюємо з Німеччиною та іншими союзниками і партнерами, щоб знизити ризики, пов’язані з трубопроводом, для України і країн НАТО та ЄС і дати відсіч шкідливій діяльності Росії, зокрема в енергетичній сфері», – заявив Блінкен.

Осіб і судна, проти яких введуть санкції, у заяві не називають. Агентство Bloomberg із посиланням на три джерела, які побажали залишитися анонімними, пише, що санкції введено проти АТ «Нобилити» із Санкт-Петербурга і страхової компанії «Константа», яку було створено після того, як інші страховики відмовилися брати участь у проєкті, а також проти судна постачання «Остап Шеремета».

Контекст:

«Північний потік – 2» має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – більше ніж 1200 км. Будівництво газопроводу почали 2018 року. Із кінця 2019 року проєкт і компанії, що беруть участь у ньому, – під американськими санкціями, які неодноразово розширювали.

Будівництво заморожували 2019 року, коли було добудовано 93% газопроводу, за рік, у грудні 2020 року, його відновили.

Оператор газопроводу Nord Stream 2 AG у липні 2021 року зазначив, що «Північний потік – 2» готовий на 99%. 17 серпня радіостанція Deutsche Welle повідомила, що будівництво «Північного потоку – 2» планують завершити 23 серпня.

Президент РФ Володимир Путін сказав 20 серпня, що для завершення будівництва «Північного потоку – 2» залишилося прокласти 15 км труби морем.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви й Естонії вважають «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Адміністрація президента США Джо Байдена виступала проти будівництва газопроводу, однак наприкінці травня Байден назвав «контрпродуктивним» із погляду відносин із Європою введення нових санкцій проти «Північного потоку – 2», оскільки газопровід «практично закінчено».

Німеччина і США 21 липня повідомили, що уклали угоду щодо газопроводу «Північний потік – 2». Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії і закличе до ефективних заходів ЄС, якщо РФ і далі використовуватиме газ як інструмент тиску на інші країни або «здійснить подальші агресивні дії проти України». Згідно з угодою, транзит через Україну після введення в дію газопроводу має бути продовжено на 10 років (чинний контракт на транзит завершується 2024 року).

Проверьте

Украина с экономией закупила более 14 тыс. флаконов ремдесивира для пациентов с COVID-19 – Минздрав

«Договор на закупку был подписан 31 августа. В аукционе принимали участие четыре претендента. «Благодаря высокой …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *