9 марта, 2024 14:22
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

США запровадили санкції проти китайського інвестора "Мотор Січі"

Бюро промисловості та безпеки міністерства торгівлі США ввело санкції проти двох китайських компаній – Chinese National Offshore Oil Corporation та Skyrizon. Про це повідомила пресслужба міністерства 15 січня.

Обидві компанії загрожують національній безпеці та інтересам зовнішньої політики США, «допомагаючи Китаю залякувати сусідів у Південно-Китайському морі». Компаніям знадобиться додаткове ліцензування у США для експорту, реекспорту та переміщення своїх товарів, зазначено в релізі.

«Нерозумні й войовничі дії Китаю в Південно-Китайському морі і його агресивне прагнення придбати важливу інтелектуальну власність і технології для своїх зусиль щодо мілітаризації є загрозою національній безпеці США і безпеці міжнародної спільноти», – сказав міністр торгівлі Вілбур Росс.

Skyrizon може розробляти, виробляти або обслуговувати військове обладнання, зокрема двигуни для військових літаків, ідеться в повідомленні. Занесення її у список MEU означає, що компанія повинна буде одержувати додаткові ліцензії для експорту, реекспорту та переміщення товарів у США.

Китайська компанія Skyrizon є інвестором українського підприємства «Мотор Січ». Це один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. «Мотор Січ» бере участь у розробленні, ремонті, модернізації та відновлення авіаційної техніки Збройних сил України.

У матеріалах, опублікованих у Єдиному державному реєстрі судових рішень, ідеться, що 2016 року власник підприємства В’ячеслав Богуслаєв продав 56,009% акцій семи компаніям, пов’язаним із китайською Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co. Ltd. Водночас в Антимонопольному комітеті України повідомили, що він не давав дозволу на угоду, що в таких випадках необхідно. У липні 2017 року на угоду звернула увагу Служба безпеки України, яка відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 (готування до злочину) та ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу.

У квітні 2018 року Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на 56% акцій «Мотор Січі», які належать іноземним інвесторам. До закінчення досудового розслідування суд заборонив будь-які дії із заарештованими активами, які можуть призвести до зміни їхнього власника. Акції досі під арештом.

2019 року Богуслаєв підтвердив, що продав підприємство китайській компанії.

«Я міг закрити завод, міг скоротити кількість працівників. Така проблема стояла переді мною. Ми вирішили знайти інвестора. Нам підказали, хто інвестор, ми поїхали і поговорили з Китаєм. Власники акцій продали їх через нашу біржу. І я свої продав акції», – цитує його «Укрінформ».

За словами бізнесмена, китайці взяли на себе зобов’язання протягом двох років інвестувати в підприємство $250 млн.

АМКУ кілька разів відхиляв заявку китайських інвесторів на придбання «Мотор Січі». Зараз Skyrizon намагається одержати такий дозвіл спільно з компанією DCH українського бізнесмена Олександра Ярославського. Після того, як АМКУ в листопаді 2020 року відхилив чергову заявку, китайська компанія заявила, що має намір відсудити в держави Україна $3,5 млрд через утрачені інвестиції в «Мотор Січ».

Проти продажу «Мотор Січі» китайським інвесторам виступали США. Під час візиту в Україну 2019 року тодішній радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що постарається переконати українську владу, що співпраця з Китаєм небезпечна.

Проверьте

В Украине на учете состоят около миллиона онкобольных – Минздрав

В Украине на учете как онкобольные находится порядка 1 млн человек. Об этом на брифинге …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *