За його словами, у середньому рівень оплати житлово-комунальних послуг одержувачами субсидій становить майже 98%, тоді як загалом по країні цей показник в окремі періоди може становити 87–88%.
Музиченко пояснив, що субсидію можна отримати навіть у разі наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, простроченої понад три місяці. Для цього потрібно лише укласти договір про реструктуризацію цієї заборгованості із постачальниками комунальних послуг, перед якими є борг.
Він також зазначив, що серед найчастіших причин відмови у призначенні субсидій – наявність депозитів понад 100 тис. грн, два-три та більше житлових приміщень у власності або наявність працездатних членів сімей, які роками ніде не працюють і не перебувають на обліку в центрі зайнятості.
«Близько 200 тис. домогосподарств із 2,5 млн, які перевірялися цього року, не пройшли верифікацію. Але це не означає, що вони втратили право на субсидію, адже ситуація може змінюватися. Наприклад, може зменшитися сума заощаджень на депозитному рахунку або ж непрацююча раніше людина працевлаштувалася», – зазначив Музиченко.
https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/posts/4574215412624922
Контекст:
Після введення карантину через епідемію коронавірусної інфекції Кабінет Міністрів збільшив розмір субсидій. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, у середньому виплати зросли на 300 грн.
У січні 2021 року Мінсоцполітики повідомляло, що субсидії отримує понад 3,1 млн. домогосподарств, середній розмір виплати становить приблизно 1633 грн. Шмигаль 18 січня пообіцяв зберегти субсидії на комунальні послуги в повному обсязі.