Дубілет, якого підозрюють у розтраті коштів «ПриватБанку» перед його націоналізацією 2016 року, подавав до суду на сам банк, Міністерство фінансів і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Нацбанк і Кабінет Міністрів були третіми особами.
«Національний банк вітає законне та обґрунтоване рішення суду», – заявив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.
Він пояснив, що суд відмовив Дубілету у зв’язку із застосуванням закону, згідно з яким «єдиний спосіб захисту прав осіб, які є або були учасниками банку, – відшкодування завданої шкоди у грошовій формі».
Григорчук також нагадав, що після укладення договору купівлі-продажу акцій неплатоспроможного банку «держава як інвестор не може бути позбавлена права власності на придбані нею акції банку і такі акції не можуть бути витребувані на користь попереднього власника».
Контекст:
«ПриватБанк» – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувала його на 155 млрд грн. Раніше банк належав бізнесменам Ігореві Коломойському і Геннадієві Боголюбову.
У грудні 2017 року «ПриватБанк» подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій. Колишні власники, зі свого боку, заперечують його націоналізацію. У 2019 році суд визнав її незаконною.
Національний банк України це рішення оскаржив.
Самого Дубілета і ще двох колишніх топменеджерів підозрюють у розтраті коштів «ПриватБанку». За даними слідства, 2016 року Дубілет, ексзаступниця голови правління «ПриватБанку» Людмила Шмальченко та екскерівниця департаменту міжбанківських операцій Надія Конопкіна організували схему виведення з банку $314,9 млн (8,2 млрд грн за тодішнім курсом Національного банку України).
23 лютого детективи НАБУ повідомили трьох колишніх топменеджерів «ПриватБанку» про підозру в розтраті понад 136,9 млн грн. За даними ЗМІ, ідеться про колишнього першого заступника голови правління банку Володимира Яценка, Олександра Дубілета та екскерівника одного з підрозділів фінустанови Олену Бичихіну.
15 березня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що підписала підозри щодо епізоду про розтрату 8,2 млрд грн.
29 березня в.о. глави САП Максим Грищук повідомив, що Дубілета оголосили в розшук, оскільки він переховується від слідства. Сам Дубілет це заперечував – за його словами, правоохоронним органам відомо, що він живе в Ізраїлі, і до карантинних заходів брав участь у всіх слідчих діях.
2 червня Вищий антикорупційний суд України ухвалив рішення про заочний арешт Дубілета.