16 февраля, 2024 6:57
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Судді КСУ зареєстрували подання щодо антикорупційної реформи наступного дня після виклику в НАЗК – Новіков

Конституційний Суд зареєстрував подання про антикорупційну реформу наступного дня після виклику суддів Володимира Мойсика та Ігоря Сліденка в Національне агентство з питань запобігання корупції для вручення адміністративних протоколів. Про це 29 жовтня розповів виданню «Бабель» голова НАЗК Олександр Новіков.

«4 серпня Мойсика і Сліденка викликали до НАЗК, щоб вручити протоколи. А 5 серпня вони зареєстрували конституційне подання про скасування статей, за якими їх викликали. І Сліденко став доповідачем у справі про скасування статті, за якою його викликали»,  заявив Новіков.

На його думку, бенефіціаром цього процесу також є і суддя Сергій Головатий, щодо якого в серпні НАЗК розпочало перевірку.

Голова відомства заявив, що Головатий отримує зарплату понад 250 тис. грн на місяць, а загалом одержав понад 4 млн грн, але задекларував лише 800 тис.

Головатий заявляв, що не підтримав рішення КСУ. Новіков вважає, що так той намагається приховати свої дії.

«Мені здається, це спокута за те, що фактично він не допустив представників президента і Верховної Ради до засідання Конституційного Суду – він головував на тому засіданні, на якому КСУ закрив цей розгляд від суспільства (перейшов з усного в письмове провадження). Це він забезпечив, що суд так швидко за два місяці прийняв рішення, тоді як інші конституційні подання лежать там по п’ять-шість років», – додав він.

Голова НАЗК зазначив, що виявили ознаки кримінального порушення й у судді Мойсика.

«Він підробив рішення про надання земельної ділянки, щоб обґрунтувати недостовірність у декларації. Нам міська рада дала одне рішення, а він – зовсім інші, підробні рішення. До речі, за цією статтею є можливість притягнути його до відповідальності і зараз, вона конституційна», – додав Новіков.

27 жовтня 2020 року КСУ скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування свідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за вчинення таких правопорушень.

НАЗК у зв’язку з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій і припинило їх перевірку, зберігання та оприлюднення. Голова агентства назвав рішення КСУ «нищівною поразкою антикорупційної реформи». НАЗК заявило, що реєстр електронних декларацій не буде працювати доти, доки Верховна Рада не ухвалить нового закону, який надасть НАЗК можливість відкривати таку інформацію.

У НАЗК вважають, що судді КСУ ухвалили рішення про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування у власних інтересах, оскільки в деклараціях двох із них агентство раніше виявило ознаки подання неправдивої інформації.

Окрім того, унаслідок блокування доступу НАЗК до державних реєстрів Нацагентство не може провести спеціальну перевірку декларацій кандидатів на керівні посади в держорганах, отже, не можуть призначити на їхні посади переможців місцевих виборів, заявили в НАЗК.

Під час екстреного засідання Ради національної безпеки і оборони 29 жовтня президент України Володимир Зеленський анонсував внесення до Верховної Ради невідкладного законопроєкту про відновлення доброчесності судочинства у КСУ.

Проверьте

"У 60 разів менше, ніж у NASA". Глава РАН заявив, що фінансування наукового космосу в Росії знизилося до мінімуму

Росія не може конкурувати в космічній сфері з іншими розвиненими в цій галузі державами. Про …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *