Світова економіка відновлюється після кризи, спричиненої пандемією коронавірусу, швидше, ніж очікували. Про це заявив заступник директора Міжнародного валютного фонду Джеффрі Окамото, повідомила пресслужба МВФ 20 березня.
«У січні ми прогнозували глобальне зростання у 2021 році на рівні 5,5%, але з’являються перспективи сильнішого відновлення завдяки додатковим фіскальним стимулам, особливо у США, і перспективам ширшої вакцинації. Однак відновлення світової економіки було неповним і нерівномірним, тому що, незважаючи на сильніше, ніж очікували, відновлення у другій половині 2020 року, ВВП у більшості країн залишається значно нижчим від допандемійних тенденцій», – сказав він.
За словами Окамото, невизначеність щодо відновлення економіки висока.
«Ми не знаємо, наскільки тривалою буде криза в галузі охорони здоров’я. Доступ до вакцин усе ще дуже нерівномірний як у країнах із розвиненою економікою, так і у країнах із ринковою економікою. Країни з низьким рівнем доходів можуть не побачити значних масштабів вакцинації у 2022 році, і це проблема: ця пандемія дійсно закінчиться тільки тоді, коли закінчиться для всіх… Інший ризик – поширення стійких мутацій [вірусу]», – сказав він.
Заступник директора МВФ заявив, що ці проблеми можна подолати спільними діями всіх країн.
«Дозвольте виділити три пріоритети. По-перше, якомога швидше покласти край пандемії… По-друге, країни мають надавати економічну підтримку й адаптувати її до стадії відновлення і пандемії… По-третє, ми маємо зменшити розбіжності між країнами», – заявив він.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У зв’язку з карантином, введеним для боротьби з поширенням вірусу, у багатьох країнах закрили підприємства, що спровокувало масштабну економічну кризу. За оцінками МВФ, це найсерйозніша криза із часів Великої депресії.
У МВФ заявляли, що у 2020 році глобальна економіка через пандемію коронавірусу зменшилася на 3,5%.