За його словами, про це у США йому сказала директорка банку з людського розвитку в Європі і Центральній Азії Фадія Саадах.
«Обговорили поточний стан реалізації міністерством трьох проєктів Світового банку із загальним обсягом позики $439,7 млн. Отримав запевнення щодо можливості додаткового фінансування в розмірі до $150 млн, в разі необхідності, на екстрене реагування на COVID-19 та вакцинацію в Україні», – написав міністр.
Він підкреслив, що «ключовим елементом співпраці» МОЗ та Світового баку є збільшення темпів вакцинації проти COVID-19.
«Колеги зі Світового банку позитивно оцінили проведену роботу в цьому напрямку в літні місяці, що дозволило нам у дев’ять разів збільшити охоплення щепленнями. Закликали на цьому не зупинятися та активно рухатися вперед», – пояснив Ляшко.
Він розповів, що в межах співпраці України з СБ закуповують вакцини проти коронавірусу, холодильне та лабораторне обладнання, проводять тренінги та працює контакт-центр.
https://www.facebook.com/viktor.liashko/posts/2425876174211159
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на 2 вересня 2021 року в Україні підтвердили майже 2,3 млн випадків коронавірусу, померло 53,8 тис. пацієнтів із COVID-19, видужало 2,2 млн осіб.
Світовий банк – один із найбільших позичальників у світі, другий після Міжнародного валютного фонду. З моменту приєднання України до СБ у 1992 році загальний обсяг зобов’язань банку перед країною перевищив $13 млрд у межах приблизно 80 проєктів і програм. Поточний портфель інвестиційних проєктів Світового банку в Україні становить приблизно $3,4 млрд, в його межах реалізують 11 інвестиційних проєктів та одну «Програму заради результатів».
У травні цього року Україна отримала кілька кредитів від СБ. 28 травня банк затвердив надання Україні додаткових $100 млн у межах проєкту «Доступ до довгострокового фінансування» для боротьби з наслідками COVID-19. Гроші обіцяли спрямувати на підтримку малих і середніх підприємств, орієнтованих на експорт. Проєкт «Доступ до довгострокового фінансування» на загальну суму $150 млн діє в Україні з літа 2018 року.
МОЗ України та Міжнародний банк реконструкції та розвитку, головна кредитна установа СБ, 18 травня уклали угоду на суму приблизно $90 млн. На ці гроші в Україні хотіли розпочати проєкт «Екстрене реагування на COVID-19 і вакцинація в Україні».