Слідчі органи не змогли в передбачений законом строк установити провину підозрюваних у справі «Роттердам плюс», тому справу має бути на законних підставах раз і назавжди закрито. Про це заявив колишній генеральний прокурор Святослав Піскун в ефірі телеканала «Україна 24».
«Якщо держава не зуміла, не змогла через свою непрофесійність, через недоліки якісь довести провину людини, справу має бути закрито, вічних переслідувань не буває. Тому я наполягаю на тому, що якщо порушено термін слідства, не доведено провину кого-небудь або участь людини у скоєнні злочину, то справу потрібно закрити на законних підставах», – повідомив Піскун.
Він зазначив, що справа «Роттердам плюс» спочатку мала політичне забарвлення і ототожнювати її з правовими нормами вже марно.
«На мою думку, це може тривати нескінченно, якщо своє остаточне слово не заявить генеральна прокурорка України. Вона вже говорила про це, і вона вже висловила свою думку. І ця думка збіглася з рішенням суду. Тому мені здається, що Ірина Валентинівна [Венедіктова] має все-таки розібратися з тими працівниками з Генпрокуратури і слідства, які ігнорують її думку як генерального прокурора України», – додав ексгенпрокурор.
28 серпня 2020 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про закриття справи «Роттердам плюс» у частині, що стосується підозрюваних, через брак достовірних і вичерпних доказів завдання збитків. 8 серпня закінчувався термін проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, з березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину. ВАКС підтримав це рішення.
27 жовтня Національне антикорупційне бюро України повідомило про відновлення справи.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 18 листопада припинила всі провадження з оскарження рішення прокуратури закрити справу «Роттердам плюс» через відсутність складу злочину. Антимонопольний комітет України також закрив розслідування щодо формули «Роттердам плюс» у зв’язку з відсутністю порушень.
21 січня 2021 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повторно закрила справу «Роттердам плюс» через відсутність у ній складу злочину.
27 січня про відновлення цієї справи з 25 січня повідомило НАБУ. Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова, коментуючи цей факт, нагадала, що Вищий антикорупційний суд уже двічі погодився з рішенням процесуального керівника у цій справі Віталія Пономаренка про закриття провадження.