6 июня, 2024 22:30
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Трудова міграція професіоналів технічних спеціальностей наражає на небезпеку існування найбільших українських підприємств – ЗМІ

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін у коментарі агентству повідомив, що цю проблему посилює масова трудова міграція.

«Згідно з опитуваннями, які були проведені серед молоді до 25 років, 55% молоді пов’язують своє майбутнє з міграцією. На сьогодні людина, яка має досить високий рівень професіоналізму в будь-якій технічній справі, дуже легко знаходить роботу і в Польщі, і в Німеччині, і де завгодно. Більш того, поляки й німці максимально спростили порядок отримання трудових віз для українських трудових мігрантів», – зазначив Пендзін.

Він додав, що зараз у Польщі, Німеччині, Словаччині, Угорщині та Румунії фіксують високий попит на водіїв, інженерів, людей із високим рівнем уміння оброблення металу.

«Трудова міграція професіоналів технічних спеціальностей ставить під загрозу існування найбільших українських підприємств, які й так відчувають кадровий голод через усе меншу кількість випускників і абітурієнтів необхідної спеціалізації, – пише УНІАН. – Як зазначають експерти у сфері освіти та учасники ринку, це загрожує неможливістю роботи найбільших промислових підприємств у недалекому майбутньому, тому Україні необхідні стратегічні програми підтримки базових галузей промислового сегменту, у тому числі стратегії розвитку професійно-технічної освіти та її популяризації».

Контекст:

У Міністерстві соціальної політики України повідомляли 2019 року, що за кордоном на постійній основі працює понад 3,2 млн людейЧастина українських заробітчан втратила роботу через пандемію коронавірусу і припинення з Україною авіасполучення.

Тільки в Польщі сьогодні працює приблизно 1,5 млн українців, їхня кількість протягом останніх семи років зросла удвічі-утричі, розповів 20 липня посол України в Польщі Андрій Дещиця. Приблизно 600 тис. українців офіційно платить податки до Фонду соціального страхування, інші працюють за трудовими договорами і податків не платять.

За даними Євростату, мінімальна зарплата в Польщі в лютому становила €614 (приблизно 19,7 тис. грн за курсом Нацбанку).

Президент Володимир Зеленський сказав у лютому минулого року, що якщо українці матимуть 70% від польської заробітної плати, то вони повернуться додому в Україну. «Я дуже хочу, щоб у нас заробітна плата була, як у Польщі. Я хочу вірити, що ми за ці чотири роки із хвостиком можемо здійснити цю мрію», – зазначив глава держави.

Проверьте

Гривня четвертий день поспіль дорожчає щодо євро

Гривня щодо долара подешевшала на чотири копійки – з 26,58 грн/$ до 26,62 грн/$. Курс гривні …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *