26 июля, 2024 14:00
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

У 2021 році офіс бізнес-омбудсмена України отримав рекордну кількість скарг, більшість із них стосується податків

Він зазначив, що торік скарг було приблизно 1,7 тис.

За даними Свенціцького, більшість скарг стосуються податкових питань. Менш поширені скарги на «правоохоронні органи, які часом перевищують свої повноваження, не повертають реквізовану власність компаній, затягують слідство».

Бізнес-омбудсмен розповів і про інформацію щодо рейдерства.

«Якщо в інших сферах нарікань побільшало, то випадків рейдерських атак стає менше», – констатував Свенціцький.

Більшість компаній, які скаржилися бізнес-омбудсмену, – українські (87%).

70% скаржників представляють малий та середній бізнес.

«Омбудсмен не може пригадати випадків, коли б у конфліктну ситуацію, пов’язану з інвестиціями, втрутилася «інвестняня», проте називає це «експериментом, який варто спробувати». Натомість, як він вважає, покращенню інвестиційного клімату в Україні посприяє нещодавно створене Бюро економічної безпеки», – пояснив «Голос Америки».

Контекст:

Свенціцький став бізнес-омбудсменом України у жовтні 2019 року. Його наступником із 1 січня 2022 року стане колишній посол Канади в Україні Роман Ващук.

Рада бізнес-омбудсмена в Україні з’явилася у грудні 2014 року. На сайті ради повідомляють, що її фінансують із мультидонорського рахунку, відкритого Європейським банком реконструкції та розвитку у 2014 році. Донорами є Великобританія, Данія, Італія, Нідерланди, Польща, США, Фінляндія, Франція, Швейцарія, Швеція, Японія та Євросоюз.

Проверьте

У Львівській області в межах "Великого будівництва" почали будувати "Мале карпатське коло" доріг

«Завдяки цьому проєкту ми з’єднаємо якісними дорогами рекреаційні курорти Львівщини, Івано-Франківщини та Закарпаття, що дозволить …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *