18 февраля, 2024 6:32
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

У держави є всі інструменти контролю для збереження робочих місць після приватизації ОПЗ – в.о. директора

Підготовку до приватизації Одеського припортового заводу здійснювали протягом усього 2020 року, а на наступний рік попередньо запланували аукціон. Водночас у держави є цілий перелік інструментів контролю для збереження робочих місць на ОПЗ після приватизації. Про це заявив новопризначений в.о. директора ОПЗ Микола Парсентьєв у інтерв’ю «РБК-Україна».

«Передприватизаційна підготовка велася протягом 2020 року, нехай вона й була дещо скоригована карантинними обмеженнями, введеними навесні нинішнього року. Не так давно Кабмін повернув Фонду держмайна кошти для підготовки до приватизації, тому є всі передумови для того, щоб цей процес активізувався. Радником з приватизації ОПЗ є відома міжнародна компанія Pericles Group Advisory, а аукціон попередньо планується на 2021 рік. На цю мить наша задача в рамках передприватизаційної підготовки – забезпечувати стабільну роботу, підвищувати рентабельність і виконувати соціальні зобов’язання, таким чином забезпечуючи зростання вартості підприємства та інтерес до нього з боку потенційних інвесторів. Згоден із думкою президента й уряду щодо того, що відповідальний компетентний інвестор здатний надати ОПЗ додатковий імпульс розвитку, що дозволить збільшувати відрахування заводу в бюджети всіх рівнів і розширювати соціальний пакет для працівників підприємства», – зазначив Парсентьєв.

За словами нового керівника ОПЗ, завод не продадуть сумнівним структурам без досвіду роботи у сфері хімпрому.

«У держави є всі інструменти контролю за збереженням робочих місць після приватизації. Крім того, існує позиція профспілки ОПЗ, яка буде врахована при проведенні приватизації. Знову-таки, завод не буде проданий сумнівним структурам, які мають непрозорі джерела походження капіталу і ніколи не працювали в сфері хімпрому. Над підготовкою до приватизації в координації працюють Фонд держмайна, керівництво ОПЗ, профільний радник, Кабмін. До того ж до цього питання прикутий великий суспільний інтерес, що виступає додатковим запобіжником від непрозорої й неконкурентної приватизації. Новому власникові не доведеться вкладатися у підготовку кадрів для ОПЗ, тому розгубити такий цінний ресурс жоден відповідальний власник не забажає», – заявив Парсентьєв.

Одеський припортовий завод – одне із найбільших держпідприємств у хімічній галузі України. Він стоїть на території міста Південне, за 47 км від Одеси, спеціалізується на виробництві аміаку та карбаміду. Підприємством керує Фонд державного майна України, також воно є частиною програми великої приватизації.

Проверьте

"Надоело смотреть на тумбочку с лекарствами". Степанов заявил, что украинцы боятся идти на обследования

Украинцы вынуждены покупать лекарства за свой счет, заявил 2 декабря на брифинге министр здравоохранения Украины …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *