«Ці кошти спрямовують на модернізацію і розвиток енергетичної інфраструктури регіону відповідно до потреб його жителів. Реконструкція торкатиметься ліній середнього та низького рівня напруги. Тобто тих, які безпосередньо відповідають за наявність електричного струму у мешканців контрольованої території Донецької області, підприємств та організацій», – ідеться в повідомленні.
У 2021 році компанія планує інвестувати в мережі 332 млн грн.
Усього у 2021 році «ДТЕК Донецькі електромережі» планує повністю замінити більше ніж 114 км ліній електропередачі, 36 розподільчих пунктів та трансформаторних підстанцій. У 2020 році компанія мала можливість оновити тільки 23 об’єкти.
У компанії заявили, що збільшити обсяги коштів, які компанія інвестує в проєкти повної заміни енергообладнання, стало можливим завдяки переходу компанії на RAB-тариф, який стимулює інвестиції.
Контекст:
Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, на засіданні 26 серпня 2020 року затвердила нову методику стимулювання тарифоутворення для операторів систем розподілу (RAB-регулювання).
Стимулювальне регулювання – це механізм тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів. Цей метод спрямований на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури мереж, які передають енергоносій, і стимулювання ефективності витрат розподільних і постачальних компаній.
Нацкомісія з енергетики розглядала можливість переходу на таке тарифоутворення із 2012 року.
Агентство «РБК-Україна» написало 3 серпня 2021 року, що дістало у своє розпорядження проєкт постанови Кабінету Міністрів, в якому йдеться про зниження тарифу на електроенергію для населення до 1,2 грн за кВт-год. Журналісти стверджують, що для цього операторів електромереж планують зобов’язати знизити витрати на ремонт обладнання на 6 млрд грн на рік, і саме ці гроші передадуть на компенсацію пільгового тарифу для населення.
«За наявними даними, цей варіант викликає побоювання через ризик більш частих відключень споживачів, особливо в опалювальний період. Співрозмовники «РБК-Україна» в Кабінеті Міністрів повідомляють, що альтернативним сценарієм для зниження тарифів для населення розглядається стабілізація цін реалізації електроенергії іншим споживачам (не населенню) на рівні не нижче 1,7–1,8 грн/кВт-год. Це дозволить держкомпаніям «Енергоатом» і «Укргідроенерго» додатково отримати ті самі 6 млрд грн, які будуть спрямовані на забезпечення населення електроенергією за ціною 1,2 грн/кВт-год», – зазначають автори матеріалу.