«Підприємства групи «Метінвест» реалізують свою продукцію кінцевим споживачам не тільки через підприємства групи (СМЦ), але й через надання вільного доступу до продукції незалежним трейдерам і дистриб’юторам. Водночас група у жодний спосіб не втручається в господарську діяльність таких трейдерів і дистриб’юторів. Вибір ними способів реалізації (через взяття участі в державних закупівлях чи на вільному ринку) і покупців, а також проведення переговорів із ними й формування ціноутворення – повністю їхня комерційна ініціатива», – цитує агентство надану заяву.
Незалежно від зростання цін на ринку металопрокату підприємства групи, і зокрема «Метінвест-СМЦ», виконують свої зобов’язання за результатами тендерів і відвантажують продукцію за зафіксованими за підсумками торгів цінами, підкреслюють у повідомленні. Водночас за контракти група конкурує зокрема й з іноземними виробниками.
«Наприкінці 2020 року «Метінвест-СМЦ» відвантажив 45,5 тис. тонн рейок за договором у межах фінансування Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) за ціною суттєво нижчою, ніж офіційний прайс компанії в умовах значного зростання світових цін на квадратне заготовлення. Окрім того, на тендері «Метінвест-СМЦ» запропонував ціну суттєво нижчу, ніж мінімальні ціни інших виробників», – повідомили в «Метінвесті».
Контекст:
Про наявність змови написала у Facebook напередодні «Ліга антитрасту». Активісти заявили, що в ній брало участь сім компаній. «Найчастіше вони формально конкурували одна з одною. А передумови для монопольного становища продукції підприємств холдингу створила сама «Укрзалізниця», – ідеться в повідомленні.