«Завдяки реалізації цього проєкту в області хворі на рак зможуть отримати належне лікування і збільшити свій шанс на здорове та довге життя. За рік пройти лікування тут можуть мінімум 1500–1800 пацієнтів, яким показана променева терапія», – розповіли у міністерстві.
Високоточне обладнання, яке надали лікарні, дає змогу ефективно лікувати пухлини мозку, легенів і молочної залози. Також його застосовують у складних випадках в онкогематології і лікуванні дітей із новоутвореннями.
У радіологічному відділенні облаштували бункер для лінійного прискорювача, який відповідає усім вимогам і стандартам радіаційної безпеки. Апарат уже працює, проводять навчання для медичного персоналу, зазначили у МОЗ.
«На поточні обсяги роботи виділили 9,68 млн грн з державного бюджету (за програмою регіонального розвитку) та 1,26 млн грн – із обласного бюджету. Також на придбання системи лінійного прискорювача було витрачено 32 млн грн з обласного бюджету і 18 млн грн – власних коштів», – перерахували у відомстві.
Модернізація дасть змогу жителям Хмельницької області, які страждають на онкологічні захворювання, проходити лікування у Хмельницькому обласному протипухлинному центрі. Раніше їм доводилося звертатися по допомогу до інших регіонів, наголосили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.
https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/315083653979191
Контекст:
Координатор програми «Велике будівництво», заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив, що протягом будівельного сезону 2022 року планують реконструювати і побудувати 25 обласних лікарень та 25 дитячих обласних лікарень. Про це 11 лютого писала пресслужба Офісу президента.