«Ми поставили за мету восени цього року розпочати будівництво музею Революції гідності. Такі строки визначив президент України Володимир Зеленський», – сказав Тимошенко.
Заступник глави ОП повідомив, що наразі «всі процеси прискорено, проведено тендер на розробку проєктно-кошторисної документації».
Ескізний проєкт музею має бути готовим до 31 березня цього року. До 1 липня – завершено проєктно-кошторисну документацію. Протягом липня – серпня має бути оголошено тендер на визначення підрядної організації, а у вересні 2022-го – розпочато будівельні роботи.
«До кінця 2023 року всі роботи мають бути завершені», – підсумував Кирило Тимошенко.
Формат Музею визначено як багатоцільовий культурно-освітній центр, який зберігає пам’ять про боротьбу за права та свободи людини і розкриває особливості цієї боротьби. Він має стати відкритою платформою для осмислення теми свободи та масштабних історичних процесів в Україні.
https://www.facebook.com/kirill.timoshenko/posts/5040858105957933
Тимошенко повідомляв також, що цього року в межах програми «Велике будівництво» загалом буде реалізовано 715 об’єктів у 24 областях України.
Контекст:
Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні сталися масові протести, які привели до зміни влади – президент Віктор Янукович утік до Росії. Протягом усього конфлікту протестувальникам протистояли правоохоронні органи та найняті владою озброєні бандити (тітушки).
Учасників Революції гідності, котрі загинули від рук силовиків, назвали Небесною сотнею. Офіційно героями Небесної сотні вважають 107 людей. Наймолодшому, Назарієві Войтовичу, було 16. Найстаршому, Іванові Наконечному, – 83 роки, зазначає пресслужба Національного музею Революції гідності.