«Наприкінці року маємо більше ніж 1 млрд грн задекларованих громадянами активів у межах податкової амністії, а саме 1,116 млрд грн, збір до бюджету – 67,4 млн грн», – написав він.
Нардеп наголосив, що «протягом останнього місяця динаміка стрімко зростає, суспільство поступово позбавляється страхів, пов’язаних із добровільним декларуванням».
«Очікуємо на позитивні результати і в наступному році. До кінця податкової амністії залишилося вісім місяців», – наголосив Гетманцев.
Станом на 3 грудня українці задекларували у межах податкової амністії 250 млн грн.
Контекст:
15 липня Верховна Рада ухвалила закон про детінізацію доходів та підвищення податкової культури громадян через добровільне декларування активів і сплату одноразового збору в бюджет. Збір зі спеціального декларування передбачено за ставками від 2,5% до 9%. Водночас держава гарантує декларанту звільнення від сплати податкового боргу в разі сплати ним повної суми збору за спеціальною декларацією, нерозголошення даних у декларації (є винятки), а також заборону на використання інформації з декларацій у розслідуваннях і перевірках щодо декларанта і як докази у кримінальних провадженнях проти нього.
Закон про податкову амністію не звільняє від відповідальності за корупцію, заявляв Гетманцев 1 липня.
Національний банк України 6 серпня визначив порядок відкриття та ведення рахунків зі спеціальним режимом використання у національній та іноземних валютах, а також банківських металах для одноразового добровільного декларування.
Одноразове добровільне декларування проводять із 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року, уточнювали у НБУ.