31 июля, 2024 10:14
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

У Мінагрополітики заявили, що Україна має достатньо запасів продовольства. Деяких вистачить на два роки

Висоцький пояснив, що Україна виробляє продукції вп’ятеро більше, ніж споживає.

Наприклад, як розповів заступник міністра, Україна в рік споживає 8 млн тонн пшениці, а в країні накопичено майже 6 млн тонн, але влітку вже буде врожай озимої, кукурудзи споживає 7 млн тонн, а накопичено 15 млн тонн, тобто дворічний запас.

Соняшникової олії у нас ще на п’ять років. Цукру – на півтора року», – додав Висоцький.

Він підкреслив, що навіть якщо виробництво зупиниться, Україна має все необхідне в достатньому запасі, оскільки «ми експортери, а експорт зупинився».

Висоцький заявив, що загалом в Україні зараз є досить високий рівень підготовки до посівної.

«Мінеральні добрива у нас уже закуплені на 80%. Цього достатньо, щоб отримати врожайність вище за середній [рівень]. Насіння на 75% вже в Україні. Засоби захисту – на 55%. Тут ситуація складніша, але їх треба більше на травень-червень. Тобто ми маємо час це вирішити», – сказав Висоцький.

Він визнав, що є проблеми з пальним, але влада зараз працює над зміною напрямків його постачання.

Заступник міністра розповів, що загалом цього року, враховуючи затяжну зиму, посівну кампанію розпочнуть дещо пізніше, ніж зазвичай: на півдні протягом тижня, в інших регіонах після 10 квітня.

Висоцький нагадав, що міністерство запустило спеціальний сайт agrostatus.org, на якому аграрії можуть зареєструватися та розповісти про проблеми, які у них можуть виникнути під час посівної. У міністерстві пообіцяли допомогти кожному їх вирішити.

Контекст:

Після вторгнення Росії в Україну Кабінет Міністрів тимчасово заборонив експорт деяких видів товарів. Зокрема, як повідомив міністр аграрної політики Роман Лещенко у Facebook, Україна повністю заборонила експорт вівса, проса, гречки, цукру, солі, жита, великої рогатої худоби та яловичини. Можна експортувати (за наявності ліцензії, міністр докладно пояснював у Facebook, як її отримати): пшеницю і суміш пшениці та жита, кукурудзу, м’ясо домашніх курей, яйця домашніх курей, соняшникову олію.

Директор-виконавець Всесвітньої продовольчої програми Девід Біслі заявив, що війна в Україні може стати причиною зростання світових цін на харчові продукти, що призведе до катастрофічних наслідків для найбідніших верств населення в різних країнах. Він сказав, що від постачання зернових з України дуже залежать Ємен, Сирія, Туніс та Ліван.

За даними аналітичного сайта The Observatory of Economic Complexity, Росія є найбільшим у світі експортером пшениці, на її частку припадає понад 18% міжнародного експорту. Україна є п’ятим за величиною експортером пшениці (після Росії, Франції, США та Канади), на її частку припадає приблизно 7% світових продажів.

Канал Al Jazeera звернув увагу, що, наприклад, Єгипет, який є найбільшим імпортером пшениці у світі, щорічно витрачає на її закупівлю понад $4 млрд. Єгипет дуже залежить від постачання пшениці з РФ та України, які покривають понад 70% його попиту.

Проверьте

Росія попросила в Китаю військову допомогу для війни в Україні – американські ЗМІ

За даними джерел Financial Times, Росія подала Китаю запит на військову техніку та іншу допомогу …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *