Раніше деякі видання, зокрема «Страна», написали, що «Кабмін своєю постановою затвердив такси, за якими визначатимуть розмір шкоди для природно-заповідного фонду», і зазначив, зокрема, що за пошкодження водоростей «доведеться заплатити від 75 до 415 грн із розрахунку за кілограм маси залежно від виду», а «один гриб, зрізаний без дозволу, коштуватиме 75 грн».
«У мережі інтернет поширювалася новина, що за кожен зірваний гриб громадян штрафуватимуть на 75 грн, а за зрізану квітку лікарської рослини нібито доведеться заплатити 30 грн. Насправді любителі збирати гриби та ягоди можуть не хвилюватися, вони навряд опиняться в рядах правопорушників, відвідуючи освоєні, звичні для себе місця», – зазначили в екологічному відомстві.
Чиновники підкреслили, що йдеться не про нові обмеження або заборони, а в перегляді такс, які діяли з 2013 року. І це стосується виключно територій та об’єктів природно-заповідного фонду: національних природних парків, природних заповідників, ботанічних садів, дендрологічних парків.
«Тож у межах національних природних парків та біосферних заповідників і надалі можна збирати гриби та ягоди. Якщо, звичайно, ви робите це для власних потреб, а не займаєтеся промислом (у такому випадку законодавством передбачено отримання відповідного дозволу, що також не є нововведенням). Виняток, як і раніше, […] становлять території суворого заповідання», – пояснили в Міністерстві природних ресурсів.
Міністерство також опублікувало інфографіку з порівнянням деяких штрафів до та після останнього рішення Кабміну.