Упродовж наступних п’яти років криза, зумовлена пандемією коронавірусу, призведе до втрат світового ВВП, які можна попередньо оцінити у $28 трлн. Про це на пресконференції 14 жовтня заявила директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, її виступ наводить сайт МВФ.
«За дев’ять місяців після початку пандемії ми все ще боремося з темрявою кризи, яка забрала понад мільйон життів і повернула економіку назад, що призвело до різкого зростання безробіття, бідності й ризику дістати «втрачене покоління» у країнах із низькими доходами. Картина за останні кілька місяців стала менш жахливою, але ми й далі прогнозуємо гіршу глобальну рецесію з часів Великої депресії. Припускають, що цього року показники економічного зростання знизяться до позначки -4,4%», – сказала Георгієва.
Позитивним чинником, на її думку, стало те, що світ поступово навчився «жити з вірусом».
«Хоча щодо нашого прогнозу є величезна невизначеність, ми прогнозуємо часткове і нерівномірне відновлення економіки 2021 року з очікуваним зростанням на рівні 5,2%», – зазначила директорка-розпорядниця.
27 березня Георгієва заявила, що почалася глобальна економічна криза, спричинена поширенням коронавірусу.
У червні у МВФ розрахували, що зростання економіки 2020 року сповільниться на 4,9%.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.