Вона зазначила, що санкції перервуть деякі фінансові трансакції та функціонування фінансової системи, особливо якщо буде обмежено доступ Росії до міжнародної платіжної системи SWIFT.
«Якщо ми опинимося в ситуації, коли виникнуть побічні ефекти, які потребують активнішої участі МВФ в інших країнах, ми, звичайно, будемо там. У нас є кредитні можливості на суму приблизно $700 млрд», – сказала Георгієва.
Вона висловила сподівання, що кризу вирішать дипломатично.
Контекст:
Система SWIFT дає можливість банкам та компаніям обмінюватися фінансовими повідомленнями по всьому світу. Для розрахунків у Росії є інші способи роботи, проте міжнародні трансакції без SWIFT неможливі.
У березні 2021 року спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив, що ситуація у світовій політиці «зобов’язує Росію брати до уваги всі можливі загрози з боку Заходу», тому російська влада не відкидає варіанта від’єднання Росії від SWIFT.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров говорив, що в Росії є база для створення аналога системи SWIFT.
1 грудня держсекретар США Ентоні Блінкен пригрозив введенням проти РФ санкцій, «від яких США раніше утримувалися», у разі агресії проти України. Серед можливих санкцій американські ЗМІ, зокрема CNN, називають від’єднання Росії від SWIFT. У Держдепі США підтвердили, що розглядають таку можливість.
У Європарламенті заявляли, що «ЄС має бути готовий використовувати свій вплив та закликати до від’єднання Росії від платіжної системи SWIFT», ще у вересні. 16 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, у якій закликав у наступному пакеті санкцій від’єднання РФ від системи SWIFT у разі нової агресії проти України.
Німецьке видання Handelsblatt 17 січня 2022 року повідомляло з посиланням на джерела в уряді ФРН, що США та ЄС передумали від’єднувати російські банки від SWIFT, але готують інші економічні санкції проти великих фінустанов РФ (джерела Reuters у Білому домі спростовували це). У Білому домі заявили, що США не відмовляються від ідеї від’єднати РФ від SWIFT у разі її подальшого вторгнення в Україну.