17 апреля, 2024 20:54

У НАБУ закінчили розслідування дій експертки, за висновком якої суд не віддав державі "труби Медведчука"

1 травня підозрюваній відкрили матеріали слідства для ознайомлення.

Її дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 365-2, ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу України (зловживання службовими повноваженнями як особою, яка надає послуги експерта, та у складанні неправдивого висновку експерта в суді).

«За даними слідства, підозрювана склала завідомо недостовірний висновок, що став підставою для винесення рішення Господарського суду Рівненської області, який відмовив у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводів за державою», – ідеться в повідомленні.

У НАБУ заявляють, що на підставі судового рішення, яке «базувалося на завідомо неправдивому висновку експерта», ТОВ «Прикарпатзахідтранс» безпідставно отримало у власність частину магістрального нафтопродуктопроводу.

Колишню заступницю директора держпідприємства «Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу» (УкрГІАП) правоохоронці повідомили про підозру ще в лютому.

Контекст:19 лютого Рада нацбезпеки і оборони України доручила повернути в держвласність нафтопродуктопровід «Самара – Західний напрямок». Нафтопродуктопровід експлуатувала компанія «Прикарпатзахідтранс». Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що його не приватизували, але «в незрозумілий спосіб» він опинився у приватній власності «двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих з двома громадянами України». «Економічна правда», LIGA.net та екснардеп Сергій Лещенко писали про зв’язок «Прикарпатзахідтранс» із нардепом від «Опозиційної платформи – За життя», кумом президента РФ Володимира Путіна Віктором Медведчуком. За словами експрем’єра Арсенія Яценюка, 2015 року нафтопровід за рішенням суду перейшов у руки людей, які мають стосунок «персонально до Віктора Медведчука». Сам політик будь-яку причетність до нафтопроводу й компанії «Прикарпатзахідтранс» заперечував. Як пише видання «Бабель», хоча побудований за часів СРСР нафтопродуктопровід після проголошення незалежності України мав перейти у власність держави, дочірня компанія російської АК «Транснефтепродукт» не передала прав на трубопровід. Наразі, за даними сервісу моніторингу реєстраційних даних Opendatabot, «Прикарпатзахідтранс» зі статутним капіталом 105 млн 563,427 тис. грн належить білоруському підприємству «Нафтобітумний завод» (51%), International Trading Partners (48%) та Анатолієві Шеферу (1%). Наприкінці лютого нафтопродуктопровід передали «Укртранснафті» на тимчасове зберігання без права користування, а Вищий антикорупційний суд наклав на нього арешт. Компанія подала апеляцію на арешт, але суд відмовив у її задоволенні. 26 березня Агентство з розшуку та менеджменту активів оголосило конкурс на керівника для арештованої частини нафтопродуктопроводу. У конкурсі перемогла «Укртранснафта».

Проверьте

Главный санврач Украины назвал четыре региона, которые могут выйти из "красной" зоны эпидопасности

«Улучшение эпидситуации наблюдается […] в Запорожской, Полтавской, Хмельницкой и Черниговской областях. При сохранении положительной динамики …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *