«У резерви з початку року ми купили близько $1,45 млрд. І восени чи будь-коли, спостерігаючи серйозні коливання, ми будемо виходити на ринок. Ми не будемо допускати штучного розхитування ситуації. Наша задача – діяти в межах нашої валютної стратегії», – сказав він.
За словами заступника голови НБУ, підхід регулятора залишається незмінним – в Україні залишається режим плавучого курсоутворення, «ніяких змін до цього підходу не буде».
«Ми виходимо з інтервенціями, коли бачимо коливання. У нас є певні параметри, які ми не можемо озвучувати публічно. Ці параметри ми відслідковуємо і використовуємо, коли приймаємо рішення про інтервенцію. Ми не можемо зупиняти курс, якщо бачимо ревальваційну динаміку. Це буде виглядати так, що ми встановлюємо якийсь таргет. Ми ж не встановлюємо таргетів, і тільки коли на ринку спостерігається значне коливання, ми купуємо чи продаємо валюту», – пояснив Гелетій.
Він підкреслив, що зараз ситуація на валютному ринку не спричиняє занепокоєння у Нацбанку.
«Нема такого, щоб хтось намагався маніпулювати і штучно розганяти курс. Але якщо є коливання, ми виходимо», – зазначив Гелетій.
Контекст:
Станом на 30 вересня НБУ встановив курс гривні на рівні 26,58 грн/$ і 30,98 грн/€. Якщо порівнювати з курсом 29 вересня, Національна валюта подорожчала щодо європейської та подешевшала щодо американської.