29 марта, 2022 1:33

У справі "Роттердам плюс" немає складу злочину – Сакварелідзе

Розслідування Національного антикорупційного бюро у справі «Роттердам плюс» може зайти у глухий кут через відсутність завданих збитків, а отже, і складу злочину. Таку думку в ефірі телеканала «Україна 24» висловив ексзаступник генерального прокурора Давід Сакварелідзе.

«Слідство може зайти у глухий кут, оскільки може виявитися, що там узагалі немає збитків. Якщо немає збитків – тоді немає складу кримінальної справи, немає злочину», – зазначив колишній заступник генпрокурора.

За його словами, після скасування формули «Роттердам плюс» ціна закупівлі державою вугілля, навпаки, підвищилася.

«Держава почала закуповувати вугілля за іншою ціною і в підсумку отримали таку комічну ситуацію, що, у принципі, якщо це все порахувати, то грошей платників податків, які платять за нову формулу, не «Роттердам плюс», на 6 млрд грн більше, ніж було під час «Роттердам плюс», – аргументував ексзаступник генпрокурора.

Сакварелідзе зазначив, що, за цією самою логікою, НАБУ має відкрити кримінальну справу, зокрема, щодо «Центренерго», оскільки ця компанія сьогодні також працює за формулою «Роттердам плюс».

«За такою самою логікою треба віддавати під кримінальну відповідальність і недавній уряд України, який вирішив підписати угоду «Амстердам плюс». За «Амстердам плюс» закуповують газ за такою самою формулою, як і «Роттердам плюс», – додав Давід Сакварелідзе.

Формула «Роттердам плюс» діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії суто для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року із запровадженням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.

Член комітету ВР з енергетики і ЖКГ, нардеп від «Батьківщини» Михайло Волинець стверджував, що завдяки дії формули «Роттердам плюс» шахтарі додатково отримали 10 млрд грн.

Ціну газу для населення з лютого 2020 року встановлюють за аналогічною формулою «Амстердам плюс». Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ цей підхід для визначення ціни газу для населення. Він передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів – біржа TTF.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *