29 марта, 2022 1:33

У Суркісів спростували звинувачення Малюська у справі депозитів у "ПриватБанку"

Шість британських компаній (Sofinam Investments LLP, Lumil Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP и Tamplemon Investments LLP), пов’язаних із родиною Суркісів, спростовують заяву міністра юстиції Дениса Малюськи про наявність змови в судовому процесі компаній проти «ПриватБанку». Заяву компаній опублікувало «РБК-Україна».

15 серпня Малюська написав пост у Facebook, у якому заявив, що у процесі було використано практично всі можливі судові маніпуляції: формального відповідача – фізичну особу (щоб змінити підвідомчість справи); маніпуляцію із судовим збором (позов не про стягнення коштів, а про обслуговування депозитів); маніпуляцію з вибором судді (ідентичні заяви подавали одна за іншою, доки система не розписала справу на певного суддю); маніпуляцію зі способом забезпечення (забезпечення було практично ідентичним до позовних вимог).

«Зараз суд розглядає питання законності та обґрунтованості останньої і найбільш нахабної маніпуляції: позивачі просять встановити порядок виконання постанови про забезпечення, яким стягнути тіло депозитів і нараховані проценти на користь позивачів. Тобто в якості забезпечення суд просять стягнути кілька мільярдів із «ПриватБанку «на користь шести британських компаній, заснованих офшорами з BVI», – пише міністр.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1207055989675121&id=100011121947008

У пресслужбі компаній заяву міністра назвали особистою думкою і враженням Малюськи.

«Наведений у публікації перелік нібито маніпуляцій у судовому процесі не підтверджений жодним належним процесуальним документом і є не чим іншим, як особистою думкою і враженням Малюськи… Поширення такої думки міністром юстиції є прямим сигналом на адресу суду про те, що позивач повинен програти суперечку, що є неприйнятним в демократичній і правовій державі», – ідеться в заяві.

Також у пресслужбі повідомили, що Окружним судом міста Нікосія (Республіка Кіпр) видано безстрокову заборону на списання або інакше припиняти дію таких депозитів, яких, на думку Малюськи, немає.

«Отже, якщо депозитів не існує, то, зі слів Малюськи, створюються всі підстави для обґрунтованого припущення про те, що вище керівництво «ПриватБанку», Мінфіну, НБУ та ряду інших державних органів у 2017 році вчинили низку злочинів за законодавством Республіки Кіпр. Крім того, такими діями фактично не визнається рішення суду держави, члена Європейського союзу», – додали у пресслужбі.

На думку представників компанії, політизація судових суперечок із компаніями-нерезидентами з боку вищих посадових осіб України створює додаткові реальні ризики для держави в міжнародних юрисдикційних органах. Заяву Малюськи у пресслужбі називають «прагненням одного чиновника до самопіару», яке може призвести до додаткових майнових втрат для держави.

«Цікаво, що компанії були позбавлені своїх коштів у «ПриватБанку», не порушивши жодного закону або якоїсь іншої держави. При цьому реальним мотивом такого позбавлення були злочинні та корисливі інтереси вищих посадовців із попереднього політичного циклу, у тому числі вищого керівництва НБУ, про що існує маса публікацій у відкритому доступі. Тому фрагментарний та упереджений характер коментованої публікації Малюськи викликає відверте здивування, адже якщо спір з якихось причин дійсно зацікавив міністра юстиції України, то закономірним виглядає активізація розслідування злочинних дій щодо позбавлення компаній їхніх коштів», – ідеться в заяві.

Компанії мають намір звернутися до суду з вимогою спростування недостовірної інформації, поширеної міністром, а також захисту ділової репутації компаній.

Рішенням Нацбанку України (НБУ) від 13 грудня 2016 роки родину Суркісів визнали інсайдерами «ПриватБанку». НБУ вказував, що Ігор Суркіс і ексвласник банку Ігор Коломойський – акціонери телеканала «1+1», що свідчить про зв’язок Суркісів із «ПриватБанком». У зв’язку із чим під час націоналізації гроші родини Суркісів і їхніх компаній на депозитних рахунках «ПриватБанку» та його філій було конвертовано в капітал банку в межах процедури bail-in.

Суркіси оскаржують включення їх у процедуру bail-in у судах.

Київський апеляційний суд 15 квітня залишив чинною постанову судді Печерського районного суду В’ячеслава Підпалого, яким він зобов’язав державний «ПриватБанк» виплатити понад $250 млн на користь шести офшорних компаній братів Григорія та Ігоря Суркісів.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *