3 июля, 2024 11:21
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

У світі зросли ціни на продовольство. Найбільше подорожчали цукор, рослинна олія й зернові – ООН

За даними ООН, зафіксовано значне підвищення міжнародних котирувань цін на цукор, пшеницю й рослинну олію. Середній показник індексу цін на продовольство FAO становив 127,4 пункту протягом серпня цього року. Це на 3,1% перевищує липневий індекс і демонструє зростання цін на 32,9% у річному вимірі.

Індекс цін на цукор зріс на 9,6% порівняно з липнем через побоювання щодо пошкодження низькими температурами сільськогосподарських культур у Бразилії, найбільшому експортері цукру у світі.

«Стримуванню зростання цін сприяли гарні плани на врожай в Індії та Європейському союзі, а також зниження цін на сиру нафту й ослаблення бразильського реалу», – повідомила організація ООН.

Ціни на олію в серпні зросли на 6,7%, а світові ціни на пальмову олію повернулися до історичних максимумів через скорочення запасів у Малайзії. Також зросли ціни на рапсову та соняшникову олію.

Індекс цін на зернові культури в липні зріс на 3,4% порівняно з липнем. Світові ціни на пшеницю підскочили на 8,8% через зниження очікуваних урожаїв у низці країн-експортерів. Ціни на кукурудзу впали на 0,9% через перспективи врожайності в Аргентині, Європейському союзі та Україні. І далі знижуються ціни на рис, ідеться у звіті.

Ціни на м’ясо в серпні зросли незначно. Підвищенню котирувань баранини й яловичини сприяли активні закупівлі з боку Китаю. Ціни на м’ясо птиці зросли під впливом стабільного імпортного попиту у Східній Азії і на Близькому Сході. Ціни на свинину знизилися у зв’язку з майбутнім скороченням закупівель Китаєм і низьким внутрішнім попитом у Європі.

Молочна продукція впала в ціні порівняно з липневим показником через зниження міжнародних котирувань сухого молока, зумовлене слабким світовим імпортним попитом і сезонним збільшенням експортної пропозиції в Океанії, і незважаючи на зростання цін на вершкове масло й сир.

Контекст:

FAO спрогнозовала зростання на 1,4% (до 2,8 млрд тонн) цього й наступного року обсягу споживання зернових у світі. Причиною цьому є зростання споживання кормів і рівень споживання харчових продуктів.

2021 року Україна зібрала рекордний урожай ранніх зернових і зернобобових культур.

2020 року в Україні було зібрано 83,8 млн тонн основних сільськогосподарських культур із площі 24,1 млн га. Зернових і зернобобових культур намолочено 65,4 млн тонн.

Проверьте

Стало відомо, яку зарплату отримав міністр оборони Резніков за перший місяць роботи

Заробітна плата міністра оборони Олексія Резнікова за листопад становила 83 330 грн. Посадовий оклад становив …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *