19 июля, 2024 20:23
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

У тиску на законослухняний бізнес влада втратила відчуття міри – ЗМІ

«Новий політичний каламбур: «АрселорМіттал Кривий Ріг», якому через вкрай спірні фіскальні претензії на 2,2 млрд грн заарештували рахунки, через що виникла проблема з видачею зарплати робітникам, звернувся до агентства UkraineInvest, до так званої інвестняні зі скаргою на невиправдану ворожість влади до міжнародної компанії, яка вже інвестувала в українську економіку $10 млрд. Гендиректор підприємства Мауро Лонгобардо вважає, що дії влади не в’яжуться з її офіційною риторикою про дружність до інвесторів. І з його думкою складно не погодитися», – зазначає автор статті Гліб Іванов.

Він пише, що так жорстко тиснути на транснаціональну корпорацію з величезним впливом немає сенсу, тим паче, блокувати рахунки, з яких платяться зарплати 20-тисячному колективу.

«Усе це говорить про те, що у плані фіскального та силового тиску на легальний, законослухняний бізнес, який сплачує до бюджету податки, а працівникам «білі» зарплати, з досить серйозним комплаєнс-контролем, втрачено почуття міри. Інфантильні представники держави захопилися самолюбуванням. В одному випадку вони жорстоко поводилися з найбільшим металургійним концерном світу. В іншому – впаяли найбільшій мережі аналізів «Сінево» – лідеру з ПЛР-тестів в Україні, – космічний штраф у 1,1 млрд грн – 50% річного обороту. У чому злочин «Сінево» – української філії шведського холдингу «Медікавер», який працює по-білому і сплачує податки? Лише у ненаданні якихось документів під час планової виїзної перевірки, яка тривала із серпня 2021 року. Навіть не у порушеннях у цих документах! Хоча у «Сінево» стверджують, що на всі запитання інспекторів відповіли, а факти передачі документів зафіксовано», – наголосив журналіст.

Як ще один приклад, як влада «кошмарить» великий легальний бізнес, він навів ситуацію з «Новою поштою».

«Держспоживслужба оштрафувала їх на 326 млн грн за двома епізодами. Перший – поскаржився громадянин, якому 27 січня 2021 року у відділенні №49 міста Харкова прийшов акваріум із тріснутим склом, оцінений у 500 грн. Під час перевірки не вистачило якихось документів і за це виписали штраф 151 млн грн (10% від обсягу реалізованої продукції за лютий 2021 року всією «Новою поштою»). Другий – скарга, що когось обрахували у відділенні в Чугуєві. Теж не всі документи нібито знайшлися. І знову компанію оштрафували на 174 млн грн (10% від обсягу реалізованої продукції за березень 2021 року). Це був настільки явний абсурд, що голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька 9 липня дала задній хід, сказала, що ініціатива йшла знизу від харківських інспекторів. І кошмарити бізнес вона не дасть. Слабо віриться – з такими сумами та щоб місцеві клерки ініціювали. Схоже, прагнули широкого резонансу, але щось пішло не так», – вважає Іванов.

Автор статті впевнений, що охочих працювати в Україні, «з огляду на верховенство не права, а адміністративних інституцій», залишилося небагато.

«Відтік прямих іноземних інвестицій (ПІІ) у 2020 році становив $870 млн, і за 11 місяців 2021-го ситуація – аналогічна. Нових інвесторів майже немає. Великі іноземні інвестиції у 2021 році, про які говорив прем’єр – це не нові проєкти», – написав він.

Журналіст нагадав: згідно з опитуванням Європейської бізнес-асоціації від 2020 року, 48% іноземних інвесторів переконані, що інвестпривабливість України знижується.

«У третьому кварталі 2021 року українські та іноземні компанії направили до Ради бізнес-омбудсмена 98 скарг на правоохоронців. Найбільше – за останні сім років. До речі, щодо інвестнянь. Як повідомив виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цивкач, із серпня минулого року, коли почали приймати заявки, надійшло попередніх запитів від інвесторів на суму понад $2 млрд. 17 із них – від українських інвесторів, тобто іноземні не поспішають. Та й це лише заявки, а не гроші. Реальних контрактів наразі немає», – наголосив автор.

Він робить висновок, що в Україні зростає тиск на легальний бізнес.

«Країні, яка знаходиться на 58-му місці за привабливістю інвестування між Оманом (57) та Уругваєм, але замість підвищення цієї привабливості третирує найбільших платників податків, потрібно явно подумати над доцільністю підходу», – резюмує журналіст.

Проверьте

В Украине в ближайшие недели суточный прирост больных COVID-19 может превысить 70 тыс. – Радуцкий

«Украина пересекла уже предел в более 30 тыс. заболевших за сутки. […] На сегодняшний день …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *