28 мая, 2024 19:18
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Угорщина і Росія домовилися про новий 15-річний контракт на постачання газу в обхід України

Угода, яку планують підписати до кінця вересня, передбачає, що «Газпром» постачатиме в Угорщину 4,5 млрд м³ природного газу на рік за двома маршрутами: 3,5 млрд м³ через Сербію та 1 млрд м³ через Австрію.

Новий контракт із російським газовим монополістом розраховано на 15 років із можливістю зміни закуповуваних обсягів за 10 років. Раніше Угорщина отримувала російський газ переважно через українську ГТС.

«Ми також домовилися про ціну, набагато вигіднішу за ту, яку ми платили за угодою, підписаною Угорщиною 1995 року, і яка закінчується зараз», – зазначив Сіярто.

https://www.facebook.com/szijjarto.peter.official/videos/1861738577337919/

Глава компанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон повідомив у Facebook, що в такий спосіб Росія позбавляє Україну транзиту газу, використовуючи значно довший шлях.

«Замість прямого маршруту РФ – Україна – Угорщина, який десятиліттями безперебійно постачав газ в Угорщину, тепер газ буде йти по маршруту РФ – Туреччина – Болгарія – Сербія – Угорщина, який значно довший. Зрозуміло, що новий маршрут не може бути дешевшим за український, але «Газпром» вдало ховає транспортні витрати в кінцеву ціну на газу», – зазначив він.

Макогон упевнений, що фінальна мета Кремля – незважаючи на витрати, повністю позбавити Україну транзиту, щоб посилити політичний та мілітарний тиск на Україну.

Окрім того, транспортування газу новим маршрутом вимагатиме додаткових витрат паливного газу, що збільшить викиди СО2, додав він.

https://www.facebook.com/mcfire76/posts/10158867795674081

Контекст:

У липні цього року стало відомо, що сербська компанія Srbijagas і угорська FGSZ завершили будівництво лінійної частини газопроводу «Балканський потік», яким Угорщина зможе отримувати російський газ в обхід України. Постачання газу за новим маршрутом мають почати з 1 жовтня.

«Інтерфакс» повідомляв, що ділянка між Сербією та Угорщиною зможе щорічно транспортувати по 6 млрд м³ газу. Однак у планах країн є розширення потужності до 8,5 млрд м³ на рік. Цього показника планували досягти до жовтня 2022 року, однак відклали на рік – до жовтня 2023-го.

24 серпня Сіярто говорив, що припинення транзиту газу через територію України негативно позначиться на Угорщині.

Проверьте

Вітренко про "Північний потік – 2": Росія не готова грати за європейськими правилами

«Північний потік – 2» не має запрацювати зовсім, […] тому що зараз Росія не готова грати …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *