Він повідомив, що місія МВФ почне роботу 18 вересня і, найімовірніше, працюватиме онлайн через ситуацію з коронавірусом.
«Ця місія фактично буде завершальною в підготовці до видачі наступного траншу. Ми виконали всі умови, усі показники, які були прописані в меморандумі з МВФ, тому очікуємо позитивного завершення цієї місії орієнтовно в грудні або наприкінці листопада – це дати, коли можливий транш МВФ», – сказав глава уряду.
Шмигаль назвав співпрацю України з МВФ «абсолютно плідною».
Він уточнив, що транш має бути в розмірі $750 млн.
Контекст:
Україна співпрацює з МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. Згідно з нею, планують виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як говорив міністр фінансів Сергій Марченко, Київ очікував отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця 2020 року, але цього не сталося.
21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня 2021 року і працювала до 12 лютого. Коментуючи терміни виділення наступного траншу МВФ, директор пресофісу місії Фонду в Україні Джеррі Райс сказав, що спочатку треба вивчити політику економічного розвитку і проведення реформ у країні.
Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого повідомив, що місія Фонду завершила роботу, але рішення про перегляд програми ще не ухвалено. «Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть», – зазначив він.
Президент України Володимир Зеленський 22 лютого висловив упевненість, що Україна отримає наступний транш від МВФ до кінця 2021 року. 28 липня він сказав, що країна готова отримати цей транш.