2021 року Україна розраховує отримати три транші від Міжнародного валютного фонду на загальну суму $2,2 млрд. Про це в інтерв’ю агентству Reuters повідомив голова Національного банку України Кирило Шевченко.
Решту грошей, згідно з угодою із МВФ, Україна очікує отримати 2022 року, зазначив Шевченко.
21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона поновила роботу після зимових канікул 11 січня.
За словами голови НБУ, цього тижня вирішать питання, чи нададуть Україні транш від МВФ до кінця першого кварталу 2021 року. Зі свого боку, Шевченко заявив, що Нацбанк виконує свої зобов’язання перед Фондом.
Голова НБУ підкреслив, що для отримання додаткових позик Верховній Раді України, можливо, буде потрібно ухвалити низку законопроєктів.
За словами Шевченка, поточного року уряд планує випустити євробонди на суму приблизно $2,4 млрд. Також у НБУ очікують, що іноземні інвестори принесуть приблизно $1 млрд, купивши держоблігації на внутрішньому ринку.
Україна співпрацює із МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. Згідно з нею планують виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як говорив міністр фінансів Сергій Марченко, Київ очікував на отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.
Президент України Володимир Зеленський заявляв, що в нинішній ситуації економіці України потрібні гроші МВФ. «Вигідно нам, невигідно – зараз це як кров для організму людини», – пояснював він.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав у грудні, що Київ розраховує отримати черговий транш МВФ у перші місяці 2021 року.